Denizbank Kimin 2021 Denizbank Güvenilir Mi?

Denizbank Kimin 2021 Denizbank Güvenilir Mi?

2 Ocak 2021 1 Yazar: Şerife Uslu

Türk Denizcilik sektörünü desteklemek adına 1938 yılında bir devlet bankası olarak kurulan Denizbank’ın adının neden Denizbank olduğu da anlaşılmaktadır. Zorlu Holding Denizbank’ı 1997 yılında Özelleştirme İdaresi’nden satın almıştır. 2006 yılında Zorlu Holding Denizbank’taki hisselerini Avrupa’nın büyük finans kuruluşlarından olan Dexia’ya satmıştır. 6 yıl boyunca Dexia bünyesinde faaliyet gösteren Denizbank 28 Eylül 2012 tarihinde Rusya’nın dev bankası Sberbank’a satılmıştır. Ancak Sberbank da 2018 yılında Denizbank’ı satmşıtır. Günümüzde Denizbank kimin ve Denizbank hakkında daha pek çok sorunun cevabını Denizbank Kimin 2021 Denizbank Güvenilir Mi başlıklı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Denizbank Kimin 2021 Denizbank Güvenilir Mi? Denizbank Ortaklık Yapısı Nasıl?

2012 yılından itibaren Sberbank bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan Denizbank 2013 yılında Citibank’ın Türkiye bireysel bankacılık bölümünü satın almıştır. 6 yıl boyunca Sberbank bünyesinde faaliyet gösteren Denizbank 2018 yılı Mayıs ayında Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Emirates NBD’ye satılmıştır.

2018 yılı Mayıs ayında Denizbank Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Emirates NBD’ye satıldığı için Denizbank Birleşik Arap Emirliklilere aittir denilebilir. Bankanın yüzde 100 hissesi Emirates NBD’ye aittir, Denizbank hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmemektedir.

Denizbank Güvenilir Mi?

Denizbank’ı 2018 yılı Mayıs ayında satın alan Emirates NBD, güçlü sermayeli bir finans kuruluşudur. Bunun yanı sıra, Denizbank da ülkemizdeki diğer bankalar gibi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu denetiminde faaliyetlerini yürüttüğünden gayet güvenilir bir bankadır. Ayrıca Denizbank’taki mevduatların 150 bin TL’ye kadar devlet güvencesinde bulunduğu da unutulmamalıdır.

Denizbank’ın Kaç Şubesi Var? Denizbank Şube Sayısı

Denizbank şube ağını giderek genişletmektedir. 2021 yılı itibari ile Denizbank şube sayısı 700’ün üzerindedir. Denizbank aidatsız kredi kartı Net Kart’a da buradan göz atabilirsiniz.

Denizbank’ın Kaç Çalışanı Var? Denizbank Personel Sayısı

Denizbank çalışan sayısı da şube sayısı ile orantılı olarak değişmektedir. 2021 yılı itibari ile Denizbank personel sayısı 12 binin üzerindedir.

Denizbank Yönetim Kurulu Kimlerden Oluşuyor?

Herman Gref – Denizbank Yönetim Kurulu Başkanı

Hakan Ateş – Denizbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi

Wouter Van Roste – Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi

Alexander Vedyakhin – Yönetim Kurulu Üyesi

Nihat Sevinç – Denizbank Bağımsız Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Deniz Ülke Arıboğan – Denizbank Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Igor Kolomeyskiy – Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi

Alexander Morozov – Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi

Derya Kumru – Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi

Timur Kozintsev – Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi

Pavel Barchugov – Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi

Alexander Titov – Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi

Denizbank İletişim Kanalları

Denizbank’ın resmi unvanı DenizBank A.Ş’dir. Denizbank telefon, Denizbank adres ve diğer Denizbank iletişim kanaları aşağıdaki gibidir.

Denizbank Genel Müdürlük Adresi: Büyükdere Cad. No:141 PK: 34394 Esentepe-İSTANBUL

Denizbank Genel Müdürlük Telefon Numarası: 0 (212) 348 20 00

Denizbank Genel Müdürlük Faks Numarası: 212 336 30 30

Denizbank MERSİS Numarası: 0292-0084-4960-0341

Denizbank KEP Adresi: [email protected].

Denizbank EFT Kodu: 0134

Denizbank Swift Kodu ya da Denizbank BIC Kodu: DENITRIS

Denizbank Kimin 2021 Denizbank Güvenilir Mi haberinin akabinde; Denizbank aidatsız kredi kartı Net Kart’a da buradan göz atabilirsiniz.