Sanal Kart Nedir Sanal Kart Ne İşe Yarar?

Sanal Kart Nedir Sanal Kart Ne İşe Yarar?

7 Mayıs 2020 1 Yazar: Nilgün Ciğerci

Teknolojinin gelişimi ile birçok şeyi internet üzerinden gerçekleştirir olduk. “Alışveriş” bu işlemler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Oturduğumuz yerden, bilgisayar ya da mobilden beğendiğimiz ürünleri kolayca sipariş vermek işimizi fazlasınca kolaylaştırsa da alışveriş için internet ortamında paylaşılan kredi kartı bilgileri pek çok sıkıntı çıkarabilmektedir. Sanal kart kullanımı bu noktada kritik bir öneme sahiptir. Sanal Kart nedir Sanal Kart ne işe yarar detaylara daha yakından bakalım…

Sanal Kart Nedir Sanal Kart Ne İşe Yarar?

İnternet ortamına girilen kredi kartı bilgileri çalınabilmekte, alışveriş yapan tüketici mağdur duruma düşebilmektedir. Bu duruma bir çare olması açısından bankalar “sanal kart” adı ile internet ortamında hesap bilgileri girilmeden kullanılabilecek bir kart oluşturmuşlardır. Sanal kartın ilk etapta limiti 0 TL’dir. Kart sahibi istediği kadar meblağı sanal karta aktararak alışveriş yapabilmektedir. Limit açma işlemi yalnızca alışveriş için telefon veya internet aracılığı ile yapılmakta, alışverişin tamamlanmasının ardından sanal kartta kalan bakiye tüketicini kredi kartına yahut banka kartına aktarılabilmektedir. Bankaların cazip kredi kartı seçenekleri için buraya göz atabilir ve size en uygun kredi kartı başvurusu için bilgi alabilirsiniz.

Sanal Kart Çalışma Yöntemi

Sanal kart tüketicinin kredi kartına bağlı olarak çalışmaktadır. Sanal kart ile yapılan alışverişlerde maksimum güvenlik seviyesi sağlanmaktadır. Sanal kart fiziksel olarak basılan bir kart değildir. Bankalar kendi kredi kartlarına ek olarak sanal kart üretmişlerdir. Akbank’ın Axess Sanalkart’ı ile kredi kartınıza tanınan bütün haklardan yararlanabilirsiniz. Axess Sanalkart ile yurt dışındaki sitelerden yapılan alışverişler için dolar ya da Euro şeklinde ödeme yapılabilmektedir. World Sanal Kart da internette güvenli alışveriş yapılabilmesine imkan sağlamaktadır.

Garanti Sanal Kart, Maksimum Sanal Kart gibi hemen her bankanın sanal kart hizmeti mevcuttur. İş Bankası Maksimum Kredi Kartınıza tanımlanacak sanal kart ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kart tanımlanması numara ile olmakta ve müşterinin talep ettiği anda üretilmektedir. Maksimum Sanal Karta para aktarma işlemi bankamatiklerden, bankanın internet şubesinden ve telefon aracılığı ile yapılabilmektedir. Siz de internetten alışverişlerinizde güvenlik korkusu yaşamadan alışverişin keyfine varmak istiyorsanız, bankanızla iletişime geçerek Sanal Kart sahibi olabilirsiniz.