Bireysel Emeklilik Tatlı Fonlar Nedir?

Bireysel Emeklilik Tatlı Fonlar Nedir?

12 Mayıs 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün öncü şirketi olan Vakıf Emeklilik finansal okur yazarlığı artırmak adına yeni bir proje başlattı. Bireysel emeklilik sistemi kapsamında yeni bir farkındalık yaratacağı düşünülen “Tatlı Fonlar” projesine olan ilgiyi artıracak. Bireysel Emeklilik Tatlı Fonlar Nedir? Bireysel emeklilikte Tatlı Fonlar Projesi özellikleri ve avantajları haberin devamında yer almaktadır.

Bireysel Emeklilik Tatlı Fonlar Nedir?

Vakıf Emeklilik ülkemizde bireysel emeklilik sistemine olan ilgiyi artırmak için kolları sıvadı. Türk ve dünya mutfağındaki tatlılardan aldığı ilham ile “Tatlı Fonlar” projesini hayata geçiren Vakıf Emeklilik bu proje ile finansal okur yazarlığı artırmayı hedefliyor. Söz konusu proje kapsamında bütün bireysel emeklilik katılımcılarının emeklilik fonları ve içeriğindeki piyasa enstrümanlarını kolay bir şekilde kavrayabilmeleri amaçlanıyor.

Vakıf Emeklilikten Bireysel Emeklilikte Tatlı Fonlar Projesi!

Vakıf Emeklilik BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) dahilinde katılım, katkı, faizli kategorileri altında, içlerinde pek çok finansal seçenek bulunan 16 adet emeklilik fonunu müşterilerine sundu. Fonlar arasında dövize endeksli, hisse, atın, kira sertifikası gibi alternatifler mevcut. Vakıf Emeklilik söz konusu fon portföyünü; tulumba, şöbiyet, mozaik pasta, aşure gibi tatlılarla eşleştirerek müşterilerine sunuyor. Tatlı Fonlar Projesi, Gastronomi Yazarı Sahrap Soysal eşliğinde Mutfak Sanatları Akademisi’nde aşure yapılarak kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtıma influencer’lar da katıldı. Tanıtımda kullanılan tatlı aşure Vakıf Emeklilik’in sunduğu faizsiz fonlara karşılık geliyor.

Tatlı Fonlar Projesi tanıtımında açıklamalarda bulunan Vakıf Emeklilik Finans ve İç Sistemlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ender Şenol, Türkiye’deki birikim kültürünü ve yeterli finansal okur yazarlık bilincini artırmayı hedeflediklerini bildirdi. Bu projenin vatandaşların işlerini kolaylaştıracak bir iş olduğunu söyleyen Şenol, bu yöntem ile Bireysel Emeklilik Sistemi’ne olan ilginin artacağını düşündüklerini deklare etti. Ender Şenol Tatlı Fonlar Projesi’nin BES’te yüzde 5 oranında gerçekleşen fon değişimi işleminde artış sağlayacağını dile getirdi. Bu değişimin her yıl giderek artması beklenirken BES’e olan ilgiyi de belirli oranda yükseltmesi ve sistemin cazibesini artırması ön görülüyor. Bireysel Emeklilik Tatlı Fonlar Nedir haberimiz akabinde;

Bireysel emeklilik sistemi fon seçme hakkındaki haber için buraya göz atabilirsiniz.