MOBTL: Mobitel 18-19 Kasım’da Halka Arz Ediliyor

MOBTL: Mobitel 18-19 Kasım’da Halka Arz Ediliyor

15 Kasım 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

MOBTL: Mobitel 18-19 Kasım’da halka arz ediliyor… Mobitel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin halka arzı MOBTL kodu ile gerçekleştirilecek. Perşembe ve Cuma günü 1,60 TL sabit fiyattan talep toplaması gerçekleştirilecek hissenin dağıtım şekli de oransal olarak belirlendi. Halka arzda yüzde 60 oranında bireysel yatırımcıya, yüzde 25 oranında yurt içi kurumsal yatırımcıya ve yüzde 15 oranında da yurt dışı kurumsal yatırımcıya pay ayrıldı. Haberimiz devamında MOBTL halka arzına dair detaylar yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca MIATK halka arz haberi için de buraya göz atılabilir.

MOBTL: Mobitel 18-19 Kasım’da Halka Arz Ediliyor

Mobitel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin satılacak lot sayısı 228 milyon adet olarak belirlendi. Şirketin halka arz büyüklüğünün 3332 milyon 800 bin TL olması bekleniyor. İskontosuz fiyat olarak 2,04 TL belirlenirken bu fiyat üzerinden yüzde 21 oranında iskonto yapılarak pay başı fiyat 1,6 TL’den satılacak.

Halka arzdan elde edilen tutarın yüzde 70’i borç ödeme için yüzde 30’u ise işletme sermayesine eklenmek için kullanılacak. Ayrıca halka arz sonrasında MOBTL’in Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasıyla birlikte 5 iş gün boyunca her gün 5 milyon lot arz fiyatından alım emri girileceği belirtildi.

Ortakların 6 ay boyunca yeni pay satışı yapmayacağı ve 1 yıl boyunca da arz fiyatının altında satış gerçekleştirmeyecekleri deklare edildi. Hisse alımları; nakit, fon ve hisse blokajı ile yapılabilecek. T1 ve T2 bakiye ise kullanılamayacak.