Artı Yatırım Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketi! ARTI Hisse

Artı Yatırım Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketi! ARTI Hisse

13 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Artı Yatırım Holding Anonim Şirketi hisseleri Borsa İstanbul’da ARTI kodu ile işlem görmektedir. ARTI hissede son dönemde meydana gelen keskin iniş ve çıkış hareketleri doğrultusunda Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a şirketten açıklama yapılmıştır. Firma yapılan açıklamanın; “Borsa İstanbul A.Ş.’nin 13 Ocak 2021 tarih ve BİAŞ-2-157 sayılı yazısı ile şirket payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak özel durum açıklaması yapılması talebi” üzerine gerçekleştiğini belirtmiştir. Artı Yatırım olağan dışı fiyat ve miktar hareketi açıklamasına dair detaylar aşağıda yer almaktadır. Artı Yatırım kimin, ortaklık yapısı nasıl ve ne iş yapar buradan göz atabilirsiniz.

Artı Yatırım Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketi! ARTI Hisse

Artı Yatırım Holding olağan dışı fiyat ve miktar hareketine dair yaptığı açıklamada şirket tarafından kamuya açıklanamamış özel bir durum olmadığını belirterek; yatırımcıların şirket hisselerinin değerine yönelik paylaşımlara itibar etmemeleri istenmiştir. Ayrıca somut olmayan ve teyit edilmemiş spekülasyonlara karşı dikkatli olunması istenilirken; alım-satım kararı verilirken şirketin mali tabloları ile özel durum açıklamalarının dikkate alınması gerektiği hatırlatılmıştır.

Artı Hisse Ne Durumda?

Artı hissenin son 5 yıllık grafiği incelendiğinde dikkat çekici bir tablo göze çarpmaktadır. 2016 yılı başında 0,7 lira seviyelerinden işlem gören ARTI’nın 2017 yılı sonuna kadar 1 liranın altında dar bantta hareket ettiği ve 2018 yılı başında 3 lira seviyesine kadar tırmandıktan sonra bu seviyede tutunamayarak yeninden 1 liranın altına kadar geri çekildiği görülmektedir. 2020 yılı Mart Ayı’nda 0,7 liranın da altında bulunan ARTI hisse Ekim 2020’de 19 liranın üzerine kadar sıçrama yapmış ve akabinde keskin bir düşüş kaydetmişti.

2020 yılını 5,8 lira seviyesinden kapatan ARTI 13 Ocak 2021 Çarşamba günü 9 lira seviyelerinden işlem görmektedir. Şirketin son 52 haftalık verileri incelendiğinde kayda geçen en düşük değerinin 0,58 TL ve en yüksek değerinin de 19,76 TL olduğu görülmektedir. ARTI hissenin 2021 yılında sergileyeceği performans ve çizeceği grafik yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.