PTT Kart Limit, Şifre, Yenileme Bilgileri ve İşlemleri

PTT Kart Limit, Şifre, Yenileme Bilgileri ve İşlemleri

4 Aralık 2019 0 Yazar: Suat Bulut

PTT açılımı, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü iken 2013 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değişmiştir. PTT’de son yıllarda değişen tek şey ismi de olmayıp kurumun faaliyet alanı da son derece genişlemiştir. Özellikle bankacılık alanında pek çok hizmet vermeye başlayan PTT bu doğrultuda bankacılık ürünleri de geliştirmekte ve piyasaya sürmektedir. Bunlardan biri de PTTKart’dır. PTT kart nedir sorusu başta olmak üzere PTT kart limit, şifre, yenileme vb. gibi işlemler nasıl yapılır ve daha fazlasının cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Haberimizin devamında cevap bulacak konular şunlardır. PTTKart nedir? PTT Kart başvuru nasıl yapılır? PTTKart başvuru sorgulama! PTT Kart limit ne kadar? PTT Kart şifre nasıl alınır? PTT Kart şifre değiştirme nasıl yapılır? PTT Kart yenileme nasıl yapılır? PTT Kartın ücreti var mı? PTT Kartın aidatı var mı? PTT Kartın müşteri hizmetleri telefon numarası nedir? PTT Kart başvuru sorgulama nasıl yapılır? PTT Asker Kartı Ne Zaman Gelir? PTT Karta asker yol parası yatmadı! PTT asker kart hesap numarası nerede yazıyor? PTT Kart numarası nerede yazar? PTT Kart pos cihazında geçer mi? PTT kartla internetten alış veriş yapılı mı? PTT internet bankacılığı şifre alma nasıl yapılır? PTT Kartım kayboldu! PTT Kartın kaybolması durumunda ne yapmalı?

PTTKart Nedir?

Nakit çekme, para yatırma, ödeme yapma vb. gibi onlarca özelliği olan ve müşterinin PTT hesabına bağlı olan karttır. Temel olarak herhangi bir banka kartı ile aynı mantıkta çalışır ve hemen hemen aynı özelliklere sahiptir.

PTT Kart Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

444 1 788 PTT Çağrı Merkezi’dir. Diğer bir ifadeyle PTTKart müşteri hizmetleri telefonu 444 1 788’dir.

PTTKart Başvuru Nasıl Yapılır? PTTKart Başvuru Sorgulama!

PTTKart başvurusu herhangi bir PTT Şubesi’ne gidilerek Posta Çeki Hesabı açtırılmasının akabinde aynı şubeden yapılabilir. PTTkart başvuru sorgulama işlemi de yine PTT Şubeleri aracılığı ile ya da 444 1 788 PTT Çağrı Merkezi’nden yapılabilmektedir.

PTTKart Yenileme Nasıl Yapılır? PTTKart Limit Ne Kadar?

PTT kartın yenileme işlemi PTT Şubeleri’ne başvurarak ya da 444 1 788 PTT Çağrı Merkezi aranarak yapılabilir. PTTKart limiti para çekme ya da para yatırma işlemine göre değişkenlik arz edebilir. PTTKart limiti için bu haberimize göz atabilirsiniz.

PTTKart Ücreti Var Mı? PTTKart Aidatı Var Mı?

PTTkart ücreti ya da PTTkart aidatı yoktur. PTTkart kullanım ücreti de bulunmamaktadır.

PTTKart Şifre Nasıl Alınır? PTTKart Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

PTTkart şifresi PTT Şubelerinden alınabilir. Telefon numarası PTT sisteminde kayıtlı olanlar PTTKart şifresini PTT Çağrı Merkezi’nden de alabilmektedirler. PTTKart şifre değiştirme işlemi PTT ATM’lerinden ya da PTT Şubelerinden yapılabilmektedir.

PTT Asker Kartı Ne Zaman Gelir? PTTKart Asker Yol Parası Yatmadı!

PTT askere alınan herkes için otomatik olarak PTTKart basmaktadır. Bu kart genellikle kişi askere gitmeden adresine ulaşmaktadır. Kartın müşteriye ulaşmasının akabinde müşteri PTT Şubesine kimliği ile başvurarak hesap aktivasyonu yaptırmalıdır. Asker yol parası da bu kartın içerisine yatırılmaktadır. PTT asker kartın adrese ulaşmaması ya da asker yol parası yatmaması durumunda PTT Şubeleri ile görüşülebilir ya da 444 1 788 PTT Çağrı Merkezi aranarak bilgi alınabilir.

PTT Asker Kart Hesap Numarası Nerede Yazıyor? PTTKart Numarası Nerede Yazar?

PTTKart hesap numarası karttaki isim kısmının altında yazar ve 8 hanelidir. PTTkart numarası ise kart üzerinde daha büyük puntolarla yazan 16 haneli numaradır.

PTTKart Pos Cihazında Geçer Mi?

PTTkart pos cihazlarında geçer ve PTTkart ile alışveriş yapılabilir.

PTTKart İnternetten Alış Veriş Yapar Mı? PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır?

PTTkart internetten alış verişe imkan tanır. PTTkart’larda 3D secure uygulaması mevcuttur ve internet alış verişi için son derece güvenlidir. PTTkart internet şifresi kart şifresi ile aynıdır.

PTTKart’ım Kayboldu! PTTKart’ım Kayıp, Ne Yapmalıyım?

PTTkartının kaybolduğunu fark eden kişi vakit geçirmeden durumu en yakın PTT Şubesine ve 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi’ne bildirmelidir.