PTT ATM Limitleri 2020! PTT ATM Para Çekme ve Yatırma

PTT ATM Limitleri 2020! PTT ATM Para Çekme ve Yatırma

3 Aralık 2019 0 Yazar: Suat Bulut

Ülke çapında 2 bini aşkın PTT Şubesi bulunmaktadır. PTT Şubelerinin mesai saatleri haricinde vatandaşın PTT’den hizmet almasını sağlayan bir başka seçenek daha bulunmaktadır. PTT ATM’leri müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Ülke sathına yayılan PTT ATM’lerinden para çekme ve para yatırma başta olmak üzere onlarca farklı işlem de yapılabilmektedir. PTTmatik ya da PTT Bankamatik olarak da adlandırılabilen PTT ATM günlük para çekme limiti 2020 yılında müşteri özelinde farklılık göstermektedir. PTT Bankamatik para çekme limiti ile birlikte haberimizde PTT ATM limitleri 2020 yılına dair pek çok farklı bilgiyi de bulabileceksiniz.

PTT ATM para çekme limiti 2020! PTT ATM günlük para çekme limiti 2020’de ne kadar? PTT bankamatik para çekme limiti 2020 için ne kadar? PTT ATM’den en fazla ne kadar para çekilir 2020 Yılında? Şubeden PTT günlük para çekme limiti 2020’de ne kadar? PTT ATM para çekme ücreti var mı? PTT Kartsız para çekilir mi? PTT ATM kartsız para çekme limiti 2020! PTT ATM’den para yatırma limiti 2020 için ne kadar? PTT ATM’den kartsız para yatırılabilir mi? PTT ATM’den para yatırma ücreti 2020 yılında ne kadar?

PTT ATM Günlük Para Çekme Limiti 2020! PTT Bankamatik Para Çekme 2020!

PTT ATM’lerinden günlük para çekme işlemi yapılırken belirli limitler dahilinde işlem yapılabilmektedir. Bundan amaç, ATM’lerdeki nakdin çok daha fazla müşteri tarafından kullanılabilmesidir. PTT ATM’lerinden para çekme limiti 1500 Türk Lirası seviyesinden başlamaktadır. Bu limit müşteri özelinde değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin emekli maaşını PTT’den çeken müşteriler için PTT ATM günlük para çekme limiti bulunmamaktadır. Diğer müşterilerde 1500 Türk Lirası üzeri çekimlerde limit üzeri çekim ücreti komisyonu alınmaktadır. PTTcell kontör yükleme nasıl yapılır, PTTcell lira yükleme haberi için de buraya göz atabilirsiniz.

Şubeden PTT Para Çekme Limiti Var Mı?

PTT’de hesabı bulunan müşterilerin hesaplarındaki parayı çekmek istemeleri durumunda PTT Şubelerinde karşılaşacakları para çekme limiti bulunmamaktadır. Bununla birlikte yüklü miktardaki para çekimlerin şubeye önceden haber verilmesi gerekmektedir. Zira her PTT Şubesi yüklü nakdi her daim kasasında hazır olarak bulundurmaz ve gerekli gördüğü durumlarda merkezden talep eder.

PTT ATM Para Çekme Ücreti 2020 Yılında Var Mı?

PTT ATM para çekme ücreti PTT Kart ile yapılan işlemlerde bulunmamaktadır. Bununla birlikte günlük çekim limitinin aşıldığı durumlarda PTT nakit çekim ücreti uygulayabilmektedir. Bu gibi durumlarda ATM’de uyarı yazısı çıkmakta ve müşteri ancak onaylarsa para çekim ücretinin akabinde hesabından limit üzeri para çekme masrafı düşülmektedir.

PTT Kartsız Para Çekme ve Yatırma 2020 Yılında Var Mı?

PTT ATM kartsız para çekme yapılabilmektedir. TC Kimlik numarası ve mobil telefon numarası üzerinden gönderilen para PTT ATM’lerinden alıcı tarafından çekilebilmektedir. Bu işlem için ücret, gönderilen meblağ oranında gönderici tarafından ödenmektedir. PTT ATM kartsız para çekme limiti işlem özelinde değişmekle birlikte genellikle 1500 TL’yi aşamamaktadır. PTT ATM kartsız para yatırma işlemi de yapılabilmektedir.

PTT ATM’den Para Yatırma Limiti 2020! PTT ATM’den Para Yatırma Ücreti 2020!

PTT ATM’den kendi hesabına para yatırma limiti 20 bin Türk Lirası’na kadardır. Günlük PTT ATM’sinden 20 bin Türk Lirası’na kadar kendi hesabınıza para yatırabilirsiniz. Buna ek olarak, PTT Bankamatiklerinin de diğer ATM’ler gibi tek seferde 40’tan fazla banknot almadıklarını gözden kaçırmamalısınız. PTT Bankamatiklerinden para yatırma ücreti kendi hesabına yapılan işlemler için bulunmamaktadır. Farklı hesaba yapılan para yatırmalarda ise gönderim ücreti alınmaktadır ki bu işlem zaten para yatırmaya değil, havaleye girmektedir.