Vodafone Nakit Avans Nedir? Vodafone Cep Nakit Para Çekme

Vodafone Nakit Avans Nedir? Vodafone Cep Nakit Para Çekme

15 Aralık 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Vodafone nakit avansı, Vodafone müşterisi milyonlarca kişi ile birlikte; Vodafone müşterisi olmayı düşünen milyonlarca kişinin de merakını celbeden Vodafone servislerinden biri konumunda bulunuyordu. Vodafone nakit avans nedir, Vodadone cep nakit para çekme var mı ve Vodafone cep cüzdan nakit avans nedir gibi sorular başta olmak üzere haberimiz devamında Vodafone mobil ödeme nakit konusunda pek çok soruya cevap bulabilirsiniz.

Vodafone Cep Cüzdan Nakit Avans Nedir?

Vodafone Cep Cüzdan uygulaması 2012 yılında Vodafone tarafından uygulamaya konulmuştur. 6 yıl boyunca uygulamada kalan Vodafone cep cüzdan uygulaması 2018 yılı Nisan ayında uygulamadan kaldırılmıştır. Vodafone Cep cüzdan uygulamasında müşteriler önceden kendi yükledikleri parayı çekebilmekte idi. Bu para bir avans olmayıp, müşterinin evvelce yüklediği parayı tekrar nakit olarak çekmesinden ibaretti. Yani Vodafone cep cüzdan nakit avans diye bir uygulama zaten yoktu. Hali Hazırda, uygulamanın aslı olan “Vodafone cep cüzdan” da tamamen kaldırılmıştır. Vodafone internet kampanyaları, Vodafone bedava internet kampanyaları için buraya göz atabilirsiniz.

Vodafone Cep Nakit Para Çekme Nedir? Vodafone Cep Nakit Para Çekme Var Mı? Cep Nakit Kart Nedir?

Vodafone cep nakit para çekme; 2012 yılında Vodafone ve PTT işbirliği tarafından çıkarılan Cep Nakit Kartlar ile yapılabilmekteydi. Peki, cep nakit kart nedir? Vodafone Cep Nakit Kart ön ödemeli bir kart olup; müşteri daha evvel bu karta yüklediği parayı ihtiyaç duyduğunda Cep Nakit kart para çekme özelliği ile alabilmekteydi. Ancak bahse konu uygulama 2018 yılı Nisan ayı itibari ile kaldırılmıştır. Hali hazırda Vodafone cep nakit para çekme işlemi bulunmamaktadır.

Vodafone’un böyle bir uygulaması bulunmamasına rağmen, internet üzerinden farklı platformlarda ikili anlaşma üzerine; bir tarafın mobil ödeme yaptığı ve diğer tarafın da mobil ödeme meblağından bir komisyon düşerek mobil ödeme meblağına yakın tutarda bir rakamı karşı tarafın hesabına havale ettiği durumlar ile karşılaşılabilmektedir. Ancak bu durumun Vodafone ile hiçbir bağlantısı yoktur. Vodafone bu sürece müdahil değildir. Süreç Vodafone garantisi altında bulunmaz. Dolayısı ile bu süreç pek çok riskler barındırır ve dolandırıcılık işlemlerine de açıktır. Bu nedenle asla tavsiye edilmez ve farklı mağduriyetlere kapı açabilir. Vodafone cep avans için ise buraya göz atabilir, Vodafone cep avans hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vodafone Nakit Avans Nedir?

Vodafone nakit avans, Vodafone tarafından 2012 yılında çıkarılmış “Cep Nakit” servisinin halk arasında kullanımı ile “nakit avans” şekline gelmiş halidir. Vodafone Cep Nakit uygulaması 6 Nisan 2018 tarihinde uygulamadan kaldırılmıştır. Ayrıca yukarıda da anlattığımız üzere; “avans”, kredi benzeri bir uygulama olup; kişinin ileride karşılığını ayni ya da nakdi olarak ödeyeceği bir para olarak kişiye yapılan ödemedir. Vodafone bir finans kuruluşu olmayıp, bir GSM şirketidir. Dolayısıyla Vodafone’un nakit avans sağlaması diye bir durum söz konusu değildir. Vodafone nakit avansı yoktur. Vodafone nakit avansı çekilebileceğine dair haber/reklam vb. gibi içerikler gerçeği yansıtmamaktadır.