Marifetli Hesap İle TEB Yüksek Faiz Veriyor

Marifetli Hesap İle TEB Yüksek Faiz Veriyor

10 Kasım 2017 25 Yazar: Emine Zaman

Faizlerin artması üzerine 15.08.2018 tarihinde güncellendi! Tasarruf yapmak istiyor ve en yüksek faiz oranından yararlanmak istiyorsanız TEB Marifetli Hesap tam size göre. TEB yeni gelen müşterilerine 3 ay boyunca yüzde 19,50 hoş geldin faizi uyguluyor. 3 aylık yüzde 19,50 hoş geldin faizi ile daha çok kazandıran Marifetli Hesap ile TEB yüksek faiz veriyor.

Müşteri özelliklerine göre yeni kampanyalar düzenleyen TEB birikim yapmak isteyen müşterileri için Marifetli Hesap’ı oluşturdu. Marifetli Hesap açtırmak isteyen müşteriler bakiyelerinde para olmadan da hesabı açtırabilirler. Lakin faizin uygulanabilmesi için hesapta en az 2 bin TL bulunması gerekmektedir. TEB Marifetli Hesap farklı döviz türlerinden de açılabilmekte olup 3 ay boyunca işleyecek olan hoş geldin faizi her döviz türü için geçerlidir.

TEB Marifetli Hesap kapsamında 3 ay boyunca yüzde 19,50 faiz uygulayacaktır. Marifetli Hesap günlük vadeli olarak çalışmakta olup, anapara ve faizi her gün değerlendirilmektedir. Söz konusu hesap dahilinde avantajlı hoş geldin faizi 2 bin TL 1000 Dolar/ Euro/ GBP üzeri meblağlara uygulanmaktadır. 3 ay boyunca yüzde 19,50 hoş geldin faizi 750 bin TL, 500 bin Dolar, Euro ve GBP’ye (sterlin) kadar olan birikimlere uygulanabilmektedir. Ayrıca; Marifetli hesap dahilinde bulundurulan meblağ belli seviyeye ulaştığında; vadesiz hesapta tutulan miktar da ona göre düzenlenmektedir. Örneğin 50 bin TL ile 750 bin TL aralığında mevduatı olan kişiler en az 5 bin TL’yi vadesiz hesapta tutmak durumundadırlar.

Marifetli Hesap İle TEB Yüksek Faiz Veriyor: Düzenli Birikim ve Üstü Biriksin!

TEB Marifetli Hesap avantajlarından sadece bireysel müşteriler yararlanabilmektedir. Bunun yanı sıra bir müşteri her bir döviz cinsinden yalnızca bir hesap açtırma hakkına sahiptir. TEB’den daha öncesinde vadeli hesabı olmayan müşterilere, Marifetli Hesap başvurusu esnasında öncelikle vadeli hesap tanımlanmaktadır.

TEB Marifetli Hesap açtıran müşteriler gece 05.00 – 06.00 saatleri arası hariç olmak üzere istedikleri sıklıkta hesaplarına erişim sağlayabilir ve diledikleri işlemleri gerçekleştirebilirler. Para yatırma ve çekme, normal EFT saatleri içerisinde EFT işlemi, havale, virman, ATM’den para çekme işlemleri yapılabilecek işlemler arasındadır. Marifetli Hesap’ın bir avantajı da müşteriden hesap işletim ücreti tahsil edilmemesidir. Marifetli hesap kapsamında daha çok kazanmak isteyen müşteriler düzenli birikim ve üstü biriksin programına dahil olabilmektedirler.

TEB Marifetli Hesap dahilinde ilk üç ay uygulanan hoş geldin faizi, 3 aydan sonra standart faiz oranlarına düşmektedir. TEB standart faiz oranları hesaptaki bakiyeye göre farklılık göstermektedir. Hesapta 2 bin TL ile 49 bin 999 TL arasında bir miktar bulunuyor ise uygulanacak olan faiz yıllık yüzde 8 olmaktadır. 50 bin TL ile 99.999 TL arasında bir miktar bulunuyor ise yıllık yüzde 15,75 faiz uygulanırken; 100 bin TL ile 249.999 TL arasındaki miktarlarda ise uygulanan faiz yıllık yüzde 16,75 olmaktadır. 250 bin TL ile 750 bin TL aralığı için standart faiz oranı yıllık yüzde 17,25’tir.  TEB Marifetli Hesap açtırmak ve avantajlı faiz oranından yararlanmak için TEB şubeleri yahut TEB internet şubelerine uğrayabilir; diğer yatırım araçları için buraya göz atabilirsiniz.