Vodafone Cep Avans Açma, Kapama, Paket Yapma!

Vodafone Cep Avans Açma, Kapama, Paket Yapma!

4 Aralık 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Vodafone ülkemizde faaliyet gösteren en büyük GSM operatörleri arasındadır. Vodafone milyonlarca müşterisini memnun etmek için pek çok özellik ile kaliteli hizmet sunuyor. Vodafone’un müşterilerine sunduğu cazip servislerden biri de Vodafone cepavans! Peki Vodafone cepavans nedir, Vodafone cep avans ile paket yapılır mı, Vodafone cep avans iptal nasıl yapılır, ücretsiz Vodafone cep avans kapatma işlemi nasıldır? Bu vb. pek çok sorunun cevabı haberimizde…

Vodafone Cepavans Nedir?

Vodafone cepavans Vodafone’un faturasız müşterileri için özel olarak geliştirdiği bir servistir. Hattında lirası kalmayan kişiler bu servisten ücreti mukabilinde yararlanabilmektedirler. Servisin kullanım ücreti 60 kuruş olarak belirlenmiştir. Eskiden beri Vodafone cepavans kullanıcı olanlar ve bu servis için ücret ödemeyenler ise bu haklarını yine ücret ödemeden kullanmaya devam edebileceklerdir. Yani hali hazırda ücretsiz Vodafone cepavans bulunmamakta, ancak Vodafone’un eski müşterisi olup bu servisi ilk açıldığında ücretsiz şekilde kullanmaya başlayalar için ücretsiz Vodafone cepavans bulunmaktadır.

Cep avans limiti 6 lira ile sınırlıdır. Yani hattında lirası kalmayan kişi eksi 6 liraya kadar kullanım yapmaya devam edebilir. Kullanıcının hattına yapacağı ilk yüklemede cep avans tutarı ve kullanım ücreti olan 60 kuruş Vodafone tarafından tahsil edilecektir.

Vodafone Cepavans Açma Nasıl Yapılır?

Vodafone cepavans üyeliği şu şekilde yapılır: Cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “CEPAVANS” yazılıp 7000’a ücretsiz şekilde gönderilebilir. Yahut 0 (542) 542 00 00 numaralı Vodafone müşteri hizmetleri aranarak da cep avans açma işlemi yapılabilir.

Vodafone Cep Avans İle Paket Yapılır Mı?

Vodafone cepavans ile paket yapılabilir. Ancak bu paketin 6 lira ve aşağısında bir ücrete sahip olması gerekir. Yahut kullanıcının hattında yapmak istediği paket ücretine yetmeyecek, ancak cep avansı da kullanırsa yetecek bir tutar var ise cep avans kullanılarak paket yapılabilir. Örneğin kullanıcı hattında 20 lira bulunuyor ancak müşteri 25 liralık bir paket yapmak istiyorsa cep avans sayesinde bu paketi edinebilir. Yabancı bankalardan kredi çekmek haberi için de buraya göz atabilirsiniz.

Vodafone Cepavans Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone hattımı eksiye kapatmak istiyorum diyen pek çok vatandaş da olmaktadır. Vodafone cepavans kapatma işlemi şu şekilde yapılabilir. Cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “AVANSIPTAL” yazılıp 7000’a ücretsiz şekilde gönderilebilir. Yahut 0 (542) 542 00 00 numaralı Vodafone müşteri hizmetleri aranarak da cep avans iptal işlemi yapılabilir. Bu işlemi kullanıcılar Vodafone eksiye kapatma şeklinde de adlandırabilmektedirler. Vodafone cepavans açtırma işlemi için ücret ödenmediği gibi, Vodafone eksiye kapattırma işlemi için atılan kısa mesajlardan da ücret tahsil edilmemektedir. Ancak hali hazırda müşteri hattı bakiyesi ekside bulunuyor ise, bahse konu bakiye müşterinin hattına yapacağı ilk yüklemede Vodafone tarafından tahsil edilecek ve hat bakiyesi artıya çıkarılacaktır. Örneğin eksi 5 TL hat bakiyesine sahip kişi 30 TL Vodafone yüklemesi yapması durumunda hattında 24,60 TL kalacaktır. Zira 5 TL eksi bakiye ve 60 kuruş da cepavans kullanım ücreti olarak Vodafone tarafından tahsil edilecektir.