Türk Telekom Kredi Sorgulama Nedir?

Türk Telekom Kredi Sorgulama Nedir?

16 Aralık 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Türk Telekom kredi sorgu işlemleri birbirlerine karıştırılmaması gereken üç farklı işlemden meydana gelmektedir. Türk Telekom müşterilerinin kredi sorgulama ile ilgili kasıtları; Türk Telekom’un firma olarak verdiği kredileri sorgulama, Türk Telekom aracılığı ile bankaların verdiği kredileri sorgulama ve Türk Telekom aracılığı ile Findeks kredi notu sorgulama olabilmektedir. Türk Telekom kredi sorgulama detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Türk Telekom Kredi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom müşterilerinin Türk Telekom ile ilgili kredi sorgulaması işlemleri şu 3 başlık altında gerçekleşebilir.

  • Türk Telekom aracılığı ile banka kredisi sorgulama
  • Türk Telekom kredisi sorgulama / Türk Telekom cihaz kredisi sorgulama
  • Türk Telekom aracılığı ile Findeks notu sorgulama

Türk Telekom Selfy hakkında da detaylı bilgi buradan edinilebilir.

Türk Telekom Banka Kredisi Sorgulama!

Türk Telekom müşterilerine bankaların kredilerini oturdukları yerden sorgulamaları imkanı sağlamaktadır. Türk Telekom banka kredisi sorgulama, “Türk Telekom Kredi Sorgulama Servisi” kapsamında yapılmaktadır. Türk Telekom banka kredisi sorgulama ile bankaların ihtiyaç kredisi, bankaların konut kredisi ve ikamet edilen ile özel kredi sorgulaması yapılabilmektedir.

  • Türk Telekom ihtiyaç kredisi sorgulama servisi dahilinde cep telefonlarının kısa mesaj kısmına girilerek; “IHTIYAC (KREDİ TUTARI) (VADE TUTARI-AY) yazıp (Örnek: IHTIYAC 10000 12)” 3520’ye SMS gönderilebilecektir. Türk Telekom banka ihtiyaç kredisi sorgulama ücreti vergiler dahil 4,9 TL olarak belirlenmiştir. Talep cevabı müşterinin cep telefonuna SMS ile gelmektedir.
  • Türk Telekom konut kredisi sorgulama servisi dahilinde cep telefonlarının kısa mesaj kısmına girilerek; “KONUT (KREDİ TUTARI) (VADE TUTARI-AY) yazıp (Örnek: KONUT 50000 48)” 3520’ye SMS gönderilebilecektir. Türk Telekom banka konut kredisi sorgulama ücreti vergiler dahil 4,9 TL olarak belirlenmiştir. Talep cevabı müşterinin cep telefonuna SMS ile gelmektedir.
  • Türk Telekom ikamet edilen ile özel kredileri sorgulama servisi dahilinde cep telefonlarının kısa mesaj kısmına girilerek; “KREDI (İL PLAKA KODU) yazıp (Örnek: KREDI 06)” 3520’e SMS gönderilebilecektir. Türk Telekom banka ile özel kredileri sorgulama ücreti vergiler dahil 4,9 TL olarak belirlenmiştir. Müşterinin talebine cevabı Türk Telekom tarafından müşterinin cep telefonuna SMS ile gönderilmektedir. Faturasız hatlarda bakiyesi yeterli olmayanlar servisten yararlanamazlar.

Türk Telekom Kredisi Sorgulama! Türk Telekom Cihaz Kredisi Sorgulama!

Türk Telekom’un nakit kredisi yoktur. Dolayısıyla Türk Telekom nakit kredi sorgulaması ve başvuru işlemi de bulunmamaktadır. Türk Telekom cihaz kredisi sorgulama işlemi ise Türk Telekom bayilerinden ve Türk Telekom müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir. Türk Telekom puan sorgulama SMS ile mümkün değildir. Türk Telekom cihaz kredisi sorgulama ve TTnet kredi sorgulama hakkında detaylı bilgi ayrıca buradan edinilebilir.

Türk Telekom Findeks Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom abonelerine KKB skoru sorgulama hizmeti verilmektedir. Türk Telekom Findeks notu sorgulama SMS ile kolayca yapılabilmektedir. Türk Telekom aracılığıyla Findeks skoru öğrenmek isteyen aboneler; cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “TCKIMLIKNO” yazılarak 1122’ye SMS gönderebilirler. Türk Telekom kredi skoru SMS ile müşteri telefonuna gelmektedir. Bu servisin ücreti Türk Telekom tarafından 12,5 lira olarak vergiler dahil şekilde belirlenmiştir. Türk Telekom’un haricinde farklı kanallardan da Findeks skoru ya da KKB skoru öğrenme olanağı mevcuttur. Bu yöntemlerin ücretleri farklılık göstermekle birlikte hepsi tek başlık altında şu haberimizden incelenebilir: TC ile kredi notu sorgulama seçenekleri için buradan detaylı bilgi edinilebilir.