Türk Telekom Kredi İmkanı Var Mı?

Türk Telekom Kredi İmkanı Var Mı?

14 Aralık 2019 1 Yazar: Nilgün Ciğerci

Türkiye’de faaliyet gösteren GSM şirketleri müşterilerine verdikleri hizmet yelpazesini her geçen gün genişletiyorlar. Ülkemizin en önemli GSM şirketlerinden biri olan Türk Telekom da müşteri memnuniyetini artırmak için hizmet skalasını genişletiyor. Peki bu hizmetlere kredi de dahil mi? Türk Telekom kredi imkanı var mı? Türk Telekom kredi alma hangi şartlarda mümkün olur? Türk Telekom hattına kredi olanağı var mı? Bu vb. pek çok sorunun cevabını haberimiz detayında bulabilirsiniz.

Türk Telekom Kredi İmkanı Var Mı?

Türk Telekom müşterilerine kredi olanağı sunmaktadır. Ancak bu kredi olanağı Türk Telekom hattına ek olarak cihaz satın alma olarak mümkün olabilmektedir. Türk Telekom müşterileri Türk Telekom kredisi ile Türk Telekom’dan tablet ya da bilgisayar da satın alabilmektedir. Türk Telekom Selfy hakkında detaylı bilgi buradan edinilebilmektedir.

Türk Telekom Nakit Kredi Var Mı? Türk Telekom 5000 TL Kredi Var Mı?

Halk arasında nereden çıktığı bilinmeyen, adeta efsaneleşmiş bir söylem dolaşmakta. Bu da Türk Telekom hattına nakit kredi kullanılabileceği yönünde… Bu kulaktan dolma söylentiye inanan bazı vatandaşlar Türk Telekom 5000 TL kredi var mı, Türk Telekom nakit kredi alma mümkün mü gibi sorular yöneltiyorlar. Net olarak belirtmekte yarar var ki; Türk Telekom nakit kredi imkanı sunmamaktadır. Bir GSM şirketi olan Türk Telekom’un müşterilerine nakit kredi verme gibi bir hizmeti bulunmamaktadır. Türk Telekom hattına nakit kredi çekme imkanı olduğuna yönelik haberler yanlış ve yanıltıcıdır. Dolayısıyla Türk Telekom hattına kredi başvurusu da bulunmamaktadır. Vatandaşlar bu noktada dolandırıcılık faaliyetlerine azami derecede dikkat etmelidir.

Türk Telekom Kredi Alma Nasıl Olur? Türk Telekom Cihaz Kredisi!

Türk Telekom kredi alma işlemi ancak Türk Telekom’un sattığı cihazlar için olmaktadır. Türk Telekom müşterileri; Türk Telekom ödeme geçmişleri ve KKB skorları doğrultusunda Türk Telekom cihaz kredisi kullanabilmektedirler. Kullanılan Türk Telekom cihaz kredisi ile alınan telefon, tablet ya da bilgisayar 24 aya kadar taksit ile Türk Telekom’a ödenebilmektedir.

Türk Telekom Cihaz Kredisi Nakde Çevrilir Mi?

Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar Türk Telekom’dan vadeli aldıkları cihazları 2.el olarak satıp nakde dönüştürebilmektedir. Alınan cihazın ödemesi 24 aya kadar taksitle yapılırken, cihazın 3. şahıslara satışı ile acil nakit ihtiyacı giderilebilmektedir. Bu durumda elbette cihazın sıfır fiyatı elde edilememekte ve belirgin bir zarar söz konusu olmaktadır. Ayrıca cihazın üçüncü şahıslara satış sürecine Türk Telekom kesinlikle dahil değildir. Bu işlemin çeşitli risklere açık bir süreç olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

Türk Telekom Puanımı Nasıl Öğrenebilirim? Türk Telekom Cihaz Kredi Sorgulama!

Türk Telekom’dan vadeli ve tarifeye ek cihaz satın almak için Türk Telekom puanı yüksek olmalıdır. Türk Telekom skoru ya da Türk Telekom kredi notu olarak da vatandaşlarca adlandırılan bu puanı Türk Telekom Bayilerinden ya da Türk Telekom müşteri hizmetlerinden öğrenmek mümkündür. Türk Telekom kredi limiti dahilinde kalan cihazlar Türk Telekom’dan taksitli şekilde satın alınabilir. Ayrıca Türk Telekom’un Findeks notu sorgulama servisi de bulunmaktadır. Findeks notu ile ilgili olarak; Türk Telekom Findeks kredi sorgulama, Türk Telekom Findeks puan sorgulama SMS için buraya göz atabilirsiniz.