Tedavüldeki Dolar Banknotları Nelerdir 2019?

Tedavüldeki Dolar Banknotları Nelerdir 2019?

24 Aralık 2018 0 Yazar: Emine Zaman

Amerikan Doları dünyanın en değerli para birimi olmasa da dünyanın en güçlü para birimi konumunda bulunuyor. Rezerv paralar arasında ilk sırada yer alan; küresel çapta rezerv para birimi olarak kabul gören ve kullanılan Amerikan Doları’nın Amerikan Merkez Bankası FED tarafından bugüne kadar basılmış bütün banknotları tedavüldedir. Bununla birlikte 100 doların üzerindeki Amerikan Doları banknotlarını piyasada görmek mümkün değildir. Tedavüldeki dolar banknotları nelerdir 2019 yılında, piyasadaki dolar banknotları nelerdir, 100 dolardan büyük dolar banknotu var mı gibi sorularınıza yazımızdan cevap bulabilirsiniz.

Bugüne Kadar Basılmış En Büyük Dolar Banknotu Kaçlıktır?

Bugüne kadar basılmış en büyük dolar banknotu 1 milyon dolarlık banknottur. Bununla birlikte 1 milyon dolarlık banknotun piyasada geçerliliği yoktur. ABD prestij parası olarak basılan 1 milyon dolarlık banknot ile ilgili olarak buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Amerikan Doları’nın Piyasada Olan Banknotları Nelerdir? 2 Dolarlık Banknot Var Mı?

2 dolar banknot olarak bulunmaktadır. Bununla birlikte, piyasada dolaşım halinde bulunmasına rağmen nadiren rastlanabilecek dolar banknotudur. Amerikan Doları’nın piyasada olan banknotları şunlardır. İşte tedavüldeki dolar banknotları 2019…

  • 1 Dolar (Piyasadaki en küçük dolar banknotu)
  • 2 Dolar
  • 5 Dolar
  • 10 Dolar
  • 20 Dolar
  • 50 Dolar
  • 100 Dolar (Piyasadaki en büyük dolar banknotu)

Piyasada karşılaşılabilecek en yüksek dolar banknot 2019 yılında 100 dolar ve en küçük dolar banknotu da 1 dolarlık banknottur. Bununla birlikte daha önce Amerikan Merkez Bankası tarafından 1000 dolarlık banknot da 10 bin dolarlık da basılmış ve piyasaya sürülmüştür ancak zaman içerisinde bu banknotlar piyasadan Amerikan Merkez Bankası tarafından toplatılmıştır. Hali hazırda bu banknotlardan çok az sayıda koleksiyonerlerin elinde bulunmaktadır ve açık artırmalar neticesinde el değiştirmektedir. Bu güne kadar basılmış en büyük dolar banknotlarına buradan detaylı olarak göz atabilirsiniz.

2019 Dolar Banknot Çeşitleri!

Dolar banknot çeşitleri birkaç kez değişmiştir. Örneğin piyasada geçerli durumda olan, dolaşımda bulunan 3 farklı 100 dolar banknotu bulunmaktadır. Ancak bu banknotların tamamı geçerlidir. Kısacası yeni dolar banknotları ve eski dolar banknotları arasında geçerlilik bakımından bir fark bulunmamaktadır. Dolar renkleri, dolar çeşitleri ve dolar desteleri için de buraya göz atabilirsiniz.