PLTUR Hisse Borsada Ne Zaman İşlem Görmeye Başlayacak?

PLTUR Hisse Borsada Ne Zaman İşlem Görmeye Başlayacak?

10 Aralık 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin halka arzı için 8 – 9 Kasım (Perşembe – Cuma günleri) talep toplandı. Halka arza yoğun katılım gerçekleşti. Tamamen eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilen halka arza toplamda 600 binden fazla yatırımcı katıldı. PLTUR halka arzına dair detaylar ve PLTUR hisse borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak, PLTUR borsa işlem tarihi içeriğimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

PLTUR Kaç Lot Dağıtıldı?

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin hesaplara dağıtımı gerçekleştirildi. Talep miktarına göre yatırımcı başına maksimum 82 lot (746 TL) PLTUR hissesi düştü. Son gün arza katılanlarda bu miktar 81 lot olarak gerçekleşti. Halka arza katıldım ama hisse hesabıma gelmedi diyorsanız buraya göz atabilirsiniz.

9.10 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilen PLTUR halka arzının büyüklüğü yaklaşık 450 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşti. Şirketin halka açıklık oranı yüzde 20,12 olurken, şirketin borsada işlem görmeye başlamadan önceki piyasa değeri ise takribi 2 milyar 250 milyon Türk Lirası düzeyinde oldu.

PLTUR Hisse Borsada Ne Zaman İşlem Görmeye Başlar?

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin halka arzının gerçekleştirilmesinin akabinde, şirket hisselerinin borsada hangi gün işlem görmeye başlayacağı merak ediliyor. Bu konuda halen herhangi bir resmi açıklama yapılmış değil. Bununla birlikte PLTUR hisse borsa işlem tarihi olarak 14 Aralık Çarşamba günü ön görülüyor.

PLTUR Halka Arz Sonrası Garantiler Neler?

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından halka arz işleminin gerçekleştirilmesinden önce yayımlanan SPK onaylı izahnamede çeşitli taahhütler verildiği görülmekte. Bu taahhütler, özellikle şirketin borsadaki 1 yıllık zaman dilimine dair yatırımcıların daha net önlerini görebilmelerini sağlıyor.

PLTUR’un borsada işlem görmeye başlamasının ardından 1 yıl boyunca bedelli sermaye artırımı yapmayacağı ve ortakların 6 ay boyunca yeni hisse satışı gerçekleştirmeyeceği garanti edilmiştir. Böylece piyasadaki PLTUR hisse adedinin yakın gelecekte artmayacağı taahhüt edilmiştir.