KYK Burs Sonuçları Açıklandı Mı? KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2019?

KYK Burs Sonuçları Açıklandı Mı? KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2019?

13 Kasım 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Milyonlarca öğrencinin gözü kulağı bu haberde. KYK burs ve kredi başvuruları bu yıl 21 Ekim tarihinde sona ermişti. O günden bu yana öğrenciler burs alıp alamayacaklarını merakla bekliyorlar. KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak 2019 sorularının cevabını detaylarda bulabilirsiniz.

KYK Burs Sonuçları Açıklanma Tarihi!

Kredi ve Yurtlar Kurumu her yıl başvuru yapan ve başvurusu uygun bulunan öğrencilere burs vermektedir. Pek çok öğrenci söz konusu bursu alabilmek için başvuru yaptı. KYK burs ve KYK kredi başvuruları 21 Ekim tarihinde sona erdi ve o günden bu yana öğrenciler sonuçların açıklanmasını bekliyor. KYK burs sonuçlarının 18 Kasım tarihine kadar açıklanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 15 Ekim tarihinde burs başvuruları sona ermiş 13 Kasım’da da sonuçlar açıklanmıştı.

KYK Bursu Ne Kadar? KYK Bursu İlk Ödeme 2019 Ne Zaman?

Üniversite öğrencilerine verilen devlet bursu geçtiğimiz yıl 500 TL idi. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafınca öğrencilere verilen burs miktarı yapılan son zamla 550 TL oldu. Yapılan son zamla birlikte lisans öğrencileri aylık 550 TL, yüksek lisans öğrencileri 1100 TL ve doktora öğrencileri ise aylık 1650 TL burs alacaklar.

KYK burs ve kredi başvuruları ve sonuçların belli olması her yıl ekim- kasım aylarında gerçekleşmektedir. Eğitim- öğretim yılı her yıl eylül ayında başladığından dolayı, öğrencilerin burs ya da kredi alıp almayacağı eğitim dönemi başladıktan sonra belli olmaktadır. Bununla birlikte ilk bursun/ kredinin öğrenciye ödenmesi yeni yılın ilk ayında yapılmaktadır. Örneğin ilk kez burs ya da kredi almaya başlayacak öğrencilerin ödemeleri 2020 Ocak ayında gerçekleşecek. Bununla birlikte 2019- 2020 eğitim öğretim yılı kapsamında ilk ödeme öğrencilerin burs ya da kredi alamadıkları aylarla birlikte toplu ödenecektir.

Öğrenci bursum kesilir mi 2020 hakkında merak ettikleriniz için buraya göz atabilirsiniz.