İş Bankası Tarım İşletme Kredileri Veriyor!

İş Bankası Tarım İşletme Kredileri Veriyor!

25 Kasım 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Ülkemizin en köklü bankaları arasında yer alan Türkiye İş Bankası; bireysel müşterilere verdiği hizmetin yanı sıra, ticari işletmelere ve tarımla uğraşan özel ya da tüzel kişilere de hizmet ve kredi desteği sağlıyor. Bu kapsamda çok çeşitli tarım kredileri ürünleri geliştiren İş Bankası tarım kredi ürünleri dahilinde işletme kredisi vererek tarım alanına yatırım yapacaklara destek sağlıyor. İş Bankası tarım işletme kredileri; seracılıktan mantar işletmeciliğine kadar geniş bir alanda müşteriye sunuluyor.

İş Bankası Tarımsal İşletme Kredisi

Her türlü bitki üretimi için kullanılabilecek olan İş Bankası tarımsal işletme kredisi İş Bankası tarafından sağlanan ve kullananın 24 ay vadede geri ödeyebileceği likidite kaynağı olarak ön plana çıkıyor. İş Bankası tarımsal işletme kredisi geri ödemeleri ekilen ürünün hasat dönemine göre ayarlanabilmektedir. İş Bankası tarımsal işletme kredisi başvuruları İşbank şubelerinden yapılabilmektedir. İş Bankası imece kart için de buraya göz atabilirsiniz.

İş Bankası Orta Vadeli Tarım Kredisi

Tarıma yönelik yatırım yapacak çiftçiler ve üreticiler için İşbank orta vadeli tarım kredisi imkanı sunuyor. Bu kapsamda kullanılan orta vadeli tarım kredisi 60 ay vadede bankaya geri ödenebiliyor.

İş Bankası Müstahsil Makbuzuna Dayalı Kredi

Ürün haşatının ve satışının akabinde bedelini daha sonra almak üzere belge edinen üreticiler, hali hazırda devam eden üretimlerinin kaynağını bulmakta zorluk çekmekteler. Bu durumu düşünerek çiftçilerin ellerindeki belgeler karşılığında İş Bankası müstahsil makbuzuna dayalı kredi sağlamaktadır. İş Bankası müstahsil kredisi geri ödemeleri 9 ay vadede yapılabilmektedir.

İş Bankası Seracılık İşletme Kredisi

Seracılıkta faaliyet gösteren üreticinin oluşan masraflarını karşılayabilmesi için İş Bankası seracılık işletme kredisi vermektedir. İş Bankası seracılık işletme kredisi 24 ay vadede bankaya esnek ödeme planı ile ödenebilmektedir.

İş Bankası Sözleşmeli Üretim Kredisi

Sözleşmeye dayalı olarak üretilen tarımsal ürünler için İş Bankası sözleşmeli üretim kredisi sağlamakta ve vatandaşın geri ödemelerini 12 ay vadede kolayca yapmasına imkan tanımaktadır.

İş Bankası TMO Kredisi

Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ürün veren üreticiler, verdikleri ürün karşılığında aldıkları makbuz senedini teminat göstererek İş Bankası’ndan kredi çekebilmektedir. İş Bankası ile TMO arasında imzalanan protokol kapsamında sağlanan bahse konu İş Bankası TMO Kredisi başvurusu İşbank şubelerinden yapılabilmektedir.

İş Bankası Mantar İşletmeciliği İşletme Kredisi

Mantar üretimi yapan üreticinin masraflarını karşılaması için İş Bankası mantar işletmeciliği işletme kredisi vermektedir. Mantar üreticisi tarafından alınan likidite 24 ay vadede bankaya geri ödenebilmektedir.