İş Bankası Tarım Kart İmece Kart Nasıl Alınır?

İş Bankası Tarım Kart İmece Kart Nasıl Alınır?

1 Ağustos 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Türkiye’nin ilk özel bankası olan İşbank, 1924 yılından bu yana müşterilerine özel hizmet vermeye devam ediyor. Müşteri memnuniyetine önem veren banka, memur, işçi, öğrenci, çiftçi gibi farklı kesimlere özel ürünler çıkarıp, fırsatlar oluşturuyor. İş Bankası imece kart ürünü çiftçilere yönelik hazırlanan ve hayat kolaylaştıran bir ürün. İş Bankası Tarım Kart İş Bankası İmece Kart Nasıl Alınır haberimizin detayında…

İş Bankası Tarım Kart İş Bankası İmece Kart Nasıl Alınır?

Bilindiği üzere İş Bankası’nın çiftçiye yönelik sunduğu tarım kredileri mevcuttur. Tarım kredileri, çiftçinin tarımsal faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları, gübre, zirai ilaç, tohum, fide, akaryakıt, yem, traktör ya da çapa vs. gibi tarımsal ekipmanları temin edebilmek için bankadan aldığı finansal destektir.

İş Bankası İmece Kart Çiftçi Kayıt Sistemi’ne üye olan çiftçiler tarafından alınabilmektedir. İş Bankası çiftçi kart başvurusu daha önce İş Bankası’nda hesabı olmayan müşteriler için ancak İş Bankası şubelerine bizzat ÇKS Belgesi ile başvurularak alınabilmektedir. Hali hazırda İş Bankası müşterisi olan çiftçiler ise İmece Kart başvurusu yapmak için İş Bankası ile bankanın internet şubesi üzerinden ya da 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası Müşteri hizmetlerinden iletişime geçebilirler. İş Bankası İmece Kart haricinde farklı tarım kartlar ve tarım kredileri için de buraya göz atabilirsiniz.

İş Bankası İmece Kart Özellikleri

İmece Kart bahsedildiği gibi tarım ihtiyaçlarının finanse edilebilmesi için temin edilen kredinin kullanılmasını sağlayan, aynı zamanda bankamatik kartı olarak da kullanılabilen bir karttır. Bu bağlamda İş Bankası İmece Kart bazı avantajlara sahiptir. İmece Kart sahipleri İmece Kart üye işyerlerinden yapacakları tarımsal alışverişlerde faizsiz dönemli alışveriş fırsatına sahip olacaklardır.

İmece Kart kredi geri ödemede esnek vade seçeneği sunmaktadır. Bu bağlamda İmece Kart’a bağlı tarımsal kredi geri ödemeleri maksimum 1 yıl olmak üzere hasat dönemine göre vadelendirilebilmektedir. İmece Kart ile yapılan alışverişin faizsiz dönem içerisinde yahut dönem bitiminde ödenmesi durumunda faiz uygulanmamaktadır. Faizsiz dönem süresi, ürünlere ve alışverişin yapıldığı işyeri ile yapılan anlaşmaya göre farklılık gösterebilmektedir. İmece Kart ile yapılan alışveriş meblağı kartın sahibine tahsis edilmiş olan krediden karşılanmaktadır.

İş Bankası İmece Kart Puan Biriktiriyor!

Tüm bu özelliklerinin yanında müşteriler İş Bankası İmece Kart puan avantajına da sahip olacaklardır. İmece Kart ile anlaşmalı ve puan avantajı sağlayan iş merkezlerinden yapılan alışverişlerde, akaryakıt hariç olmak üzere, İmece Puan kazanılabilmektedir. Kazandığınız puanları yine anlaşmalı işyerlerinden yaptığınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.

İmece Kart’ın önemli bir avantajı da bankamatik kartı gibi kullanılabilmesidir. Bir bankamatik kartı ile yapabildiğiniz standart işlemleri (ATM’den para çekip yatırmak, vadesiz mevduat hesabı dahilinde pos cihazlarını kullanarak alışveriş yapabilmek, vb.) İş Bankası imece kart ile yapabilirsiniz. İmece Kart sahibi olabilmek için İşbank şubelerine uğrayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.isbank.com.tr/is-ticari/imece-kart