Kuveyt Türk KOBİ’lere İşletme Finansmanı Veriyor!

Kuveyt Türk KOBİ’lere İşletme Finansmanı Veriyor!

25 Kasım 2019 0 Yazar: Suat Bulut

Katılım bankacılığı alanında hizmet veren Kuveyt Türk KOBİ’lere işletme finansmanı veriyor. Ülke ekonomisi için büyük önem arz eden küçük ve orta ölçekli işletmelere uygun maliyetlerle finansman sağlayan banka vade süresi konusunda da tüketicilere kolaylık sağlamaktadır. İlgili finansman ürünü dahilinde yabancı para cinsinden likidite sağlanabilmektedir.

Kuveyt Türk İşletme Finansmanı TL ya da Döviz Cinsinden Kullanılabiliyor!

KOBİ’ler (küçük ve orta ölçekli işletmeler) ülke ekonomisinin önemli yapı taşlarındandır. KOBİ’lere yönelik finansman olanaklarının artırılması, uygun maliyetli likidite sağlanması için çalışmalar yapılmaktadır. Gerek bankalar gerekse devlet tarafından bu konuya önem verilmekte ve KOBİ’ler desteklenmeye çalışılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde KOSGEB KOBİ kredilerinde faiz indirimine gitti. Piyasanın hareketlenmesi, ekonomiye katkı sağlamak, tüketiciye yardımcı olmak gibi sebeplerden dolayı bu tarz indirimler kampanyalar düzenlenmektedir. KOSGEB kredi faizlerini düşürdü haberinin detayları hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası da küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik avantajlı koşullarla finansman imkanı sunmaktadır. Bu kapsamda “işletme finansmanı” sunan banka bu finansman kapsamında hem Türk Lirası hem de yabancı para cinsinden finansman sağlamaktadır. Kuveyt Türk İşletme finansmanı kapsamında tüketicinin ihtiyaç duyduğu emtia yahut hizmet banka aracılığı ile finanse edilmektedir. Banka, katılım bankacılığı prensiplerine göre hizmet verdiğinden dolayı finansman sağlama işlemi biraz faklı yürütülmektedir. Bu bağlamda tüketicinin satın almak istediği mal ya da hizmet bedeli Kuveyt Türk tarafından doğrudan satıcıya ödenir. Ödenen meblağ belirlenen kar payı ile belirlenen vadede tüketici tarafından Kuveyt Türk Katılım Bankası’na geri ödenir. Burada satın alım işlemi yurt içi ya da yurt dışı olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Kuveyt Türk ithalat ve ihracat yapan KOBİ’lere ihracat taahhüdüne istinaden dolar, Euro cinsinden finansman sağlayabilmektedir. Banka uygun kar payının yanı sıra tüketicinin gelir durumuna göre vadeler belirleyerek geri ödeme planı oluşturabilmektedir.