İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? İnternet Bankacılığı İşlemleri!

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? İnternet Bankacılığı İşlemleri!

11 Kasım 2017 2 Yazar: Emine Zaman

Dijital dünyaya ayak uydurmada bankacılık sektörü öncü konumunda. Hemen her gün teknoloji gelişmeye devam ederken bunu kurumlarına tatbik etmekte hiç gecikmeyen bankalar, müşteri memnuniyetini üst düzeyde sağlamaya gayret gösteriyorlar. İçerisinde bulunduğumuz dijital çağda insanların çok kullandığı bilgisayarlar ve akıllı telefonlar üzerinden internet bankacılığı işlemleri gerçekleştirmek de mümkün. Peki internet bankacılığı nasıl açılır?

İnternet bankacılığı kullanmak isteyen müşteriler bankalarının şubelerinden başvuru yapabilecekleri gibi, resmi internet şubesi aracılığı ile de bu başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. İnternet bankacılığı kullanımı ilgili bankanın resmi internet sitesinden yapılacak başvuru ile anında başlayabilirken,  bütün işlemleri kullanmak isteyen müşterinin yapması gereken farklı işlemler de vardır.

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Bankasının İnternet Şubesi’ni kullanmak isteyen müşteri; ilgili bankanın “Resmi İnternet Sitesi” ana sayfasından başvuru yapabilir. Ayrıca bu başvuru Banka kartı veya kredi kartı ile de yapılabilmektedir. Son olarak ilgili bankanın şubesine uğramak da internet şubesi başvurusu yapabilmenin bir yoludur. Telefon bankacılığı nasıl açılır ve telefon bankacılığı nasıl kullanılır ile ilgili içeriğimize buradan göz atabilirsiniz.

İnternet bankacılığı, bankanın internet şubesinden online başvuru yolu ve kredi kartı ile yapıldığında ilgili bankada bulunan vadesiz mevduat hesabınızın kartınıza tanımlı olması gerekmektedir. Şubeden yapılacak internet bankacılığı başvurusu için de ilgili bankada vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. İnternet bankacılığı online başvuru esnasında müşteri TCKN ve bankada kayıtlı cep telefonu numarasını girmek durumundadır. Kişinin bankada kayıtlı cep telefonu numarası yoksa internet bankacılığı için online başvuru yapamamaktadır. Zira söz konusu numaraya banka tarafından anlık şifre gönderimi sağlanacaktır. Şubeden yapacağınız internet bankacılığı başvuruları sonrasında da aynı şekilde cep telefonuna mesaj ile şifreniz gelmektedir.

İnternet Bankacılığından Para Transferi Yapamıyorum!

İnternet bankacılığını kullanmak istediğiniz bankanın resmi internet sayfası aracılığı ile yaptığınız online başvuru sonrasında açmış olduğunuz internet şubesi aracılığı ile yapabileceğiniz pek çok işlem bulunmaktadır. Bununla birlikte bankalar bu aşamada bazı işlemler için kısıtlamalar belirlemiştir. Bu kısıtlamalar genellikle para transferi ile kontör yükleme gibi işlemlerdedir.

Müşterinin internet bankacılığından para transferi yapabilmesi için ilgili banka şubesine giderek elektronik bankacılık sözleşmesini imzalaması gerekmektedir. Ancak bu şekilde para transferi vb. işlemler sorunsuz halde yapılabilecektir. Göz tanıma teknolojisi ile Garanti Cep’e giriş yazımıza da buradan göz atabilirsiniz.