BARMA: Barem Ambalaj 3-4 Ağustos’ta Eşit Dağıtımla Halka Arz Olacak

BARMA: Barem Ambalaj 3-4 Ağustos’ta Eşit Dağıtımla Halka Arz Olacak

31 Temmuz 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

BARMA: Barem Ambalaj 3-4 Ağustos’ta eşit dağıtımla halka arz olacak… SPK haftalık bülteninde Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin halka arzına onay çıktı. Buna göre Barem Ambalaj, 3-4 Ağustos 2022’de (Çarşamba – Perşembe) tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek. Barma hisse her bir lotu için belirlenen satış fiyatı 36 TL. Fiyat tespitinde ortaya çıkan 45,4 TL’lik fiyat üzerinden yüzde 21 seviyesinde iskonto yapılarak halka arz fiyatı 36 TL olarak tespit edilmiş olup; söz konusu fiyattan 10,5 milyon lotun halka arzı gerçekleştirilecek. Barma halka arz büyüklüğünün 378 milyon TL olması bekleniyor. Barma hisse halka arz bilgileri detaylı olarak içeriğimizde yer almaktadır, incelenebilir. Halka arz başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler için de buraya göz atılabilir.

BARMA: Barem Ambalaj 3-4 Ağustos’ta Eşit Dağıtımla Halka Arz Olacak

Barma hisse halka arzı ile ilgili bilgileri soru cevap halinde vermeye devam edelim:

Barma hisse arzına hangi aracı kurumlar katılabilir?

Barma halka arzı Info Yatırım liderliğinde gerçekleştirilecek olup, halka arza bütün aracı kurumlardan iştirak edilebilecektir.

Barma hisse halka arzında T1 ve T2 bakiye geçerli mi?

Evet, Barma halka arzına T1 ve T2 bakiye ile katılmak mümkündür. İlk gün başvuranlar ile ikinci gün başvuranlar arasında yapılacak dağıtımda maksimum adette 1 lot fark olacağı unutulmamalıdır.

Barma hisse dağıtım yöntemi nedir?

Barma dağıtım yöntemi tamamen eşit olup, kurumsal yatırımcıya ayrılan özel bir pay bulunmamaktadır.

Barma hisse fiyat istikrarı var mı?

Barma halka arzda fiyat istikrarı uygulanmayacak. Bununla birlikte, Barma hisse borsada işlem görmeye başladıktan sonra 5 iş günü boyunca her gün halka arz fiyatından 600 bin lot alım emri Recep Taşyanar ve Şenrefiye Taşyanar tarafından girilecektir.

Barma hisse taahhütleri neler?

Barma ile ilgili verilen taahhütlerden ilki yukarıda yer alan 5 iş günü boyunca halka arz fiyatından alım girilmesidir. Bir diğer taahhüt ise 2022 yılı FAVÖK tutarı taahhüt edilen 348 milyon 300 bin TL altında kalması durumunda aradaki fark hedef oranı kadar yatırımcıya ilave pay verilecek.

Barma ne zaman işlem görmeye başlayacak borsada?

Barma borsa işlem tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı. Bununla birlikte Barma hissenin 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü ile başlayan hafta borsada işlem görmeye başlaması ön görülmektedir.