OBASE Halka Arz Sonuçları ve İşlem Tarihi Açıklandı

OBASE Halka Arz Sonuçları ve İşlem Tarihi Açıklandı

30 Temmuz 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Obase Bilgisayar Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin 28 – 29 Temmuz’da (Perşembe – Cuma) tamamen eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilen halka arzının sonuçları açıklandı. Yatırımcılardan rekor talep gelen OBASE halka arzına ilk gün (28 Temmuz Perşembe) katılanlara maksimum 47 lot verildi. OBASE halka arzına ikinci gün (29 Temmuz Cuma) talep giren katılımcılara ise maksimum 46 lot dağıtım yapıldı. OBASE halka arz sonuçları ve işlem tarihi ile ilgili detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Halka arza katıldım ama lot gelmedi diyenler ise bu haberimize göz atabilir.

OBASE Halka Arz Sonuçları ve İşlem Tarihi Açıklandı

Obase Bilgisayar Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi halka arzı sonuçlandı. 14.000.000 adet hisse 10.50 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle borsada satıldı. Yatırımcı başına maksimum 47 adet hisse dağıtıldı. Aracı kurum bazında bakıldığında Ziraat Yatırım’dan halka arza katılanlar aldıkları toplam 9,6 milyon lot ile ilk sırada yer aldılar. Vakıf Yatırım’dan halka arza katılanlar aldıkları toplam 2 milyon 395 bin lot ile ikinci sırada yer alırken Garanti Yatırım 1,6 milyon lot ile 3üncü sırada, Halk Yatırım da 1,1 milyon lot ile dördüncü basamakta ve Yapı Kredi ise 985 bin lot ile beşinci sırada yer aldı.

300 bini aşkın yatırımcının lot aldığı OBASE halka arzı Temmuz ayı sonu itibariyle 2022 rekoru olarak kayıtlara geçti. Fiyat tespit raporlarında hisse başına 13,27 TL olarak hesaplanan ve yüzde 20,80 iskonto oranı ile halka arzı gerçekleştirilen OBASE hissesi için borsada işlem görmeye başlamasının akabinde 15 gün boyunca fiyat istikrarının planlandığı belirtildi.

OBASE’nin halka arzdan elde ettiği geliri ise şu alanlarda kullanacağı vurgulandı:

  • Yeni ürün ve çözümlerin finansmanı
  • Yurtdışı yatırımlar
  • Yurtiçi pazarlama ve satış faaliyetleri
  • İnsan kaynakları yatırımı
  • Şirket alımları

Arz sonrası için şirketten verilen taahhütler ise şu şekilde:

  • Şirket 1 yıl boyunca bedelli sermaye artırımı yapmayacak
  • Ortaklar 6 ay boyunca yeni hisse satışı yapmayacak

OBASE Borsada Ne Zaman İşlem Görmeye Başlayacak?

OBASE hissesi borsa işlem tarihinin 3 Ağustos Çarşamba olması beklenmektedir. Konu hakkında henüz resmi açıklama yapılmamıştır.