Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve Başvurusu

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve Başvurusu

18 Mart 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Kredi kartı hemen hepimizin cüzdanında yer alıyor. Taksitli alışveriş imkanı, nakit avans ile en acil durumlarda nakit çekebilme özelliği, kazandırdığı puanlarla ekstra alışveriş keyfi gibi pek çok avantajı ile kredi kartı olmazsa olmaz haline geldi denilebilir. Müşterilerine özel ürünler hazırlayan Yapı Kredi Bankası kredi kartları ile de talebe yönelik hizmet veriyor. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve Başvurusu başlıklı haberimizde detayları inceleyelim.

Pek çok çeşidi bulunan Yapı Kredi kredi kartları; aidatsızından öğrenciye özel olanına, mil kazandıranından, ekstra puan kazandıranına kadar geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Yapı kredi kredi kartı çeşitleri hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz. Yapı Kredi kredi kartı çeşitlerine geçmeden önce Yapı Kredi kredi kartı başvuru aşamaları hakkında bilgi verelim.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve Başvurusu ve Sorgulama!

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu Yapı Kredi şubelerinden, Yapı Kredi resmi internet sitesinden ve Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu sorgulama işlemi de Yapı Kredi internet sitesinde yer alan “Kredi Kartı Başvuru Sorgulama” sekmesi altından yapılabilir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları Çeşitleri

Yapı Kredi Worldcard

Yapı Kredi Worldcard ile World üye iş yerlerinden alışveriş yapabilir, yaptığınız alışverişlerden Worldpuan kazanabilirsiniz. Worldcard ile yapılan alışverişlerde kazanılan Worldpuanları yine World üye iş yerlerinde harcayabilirsiniz. Worldcard ile yapılan peşin alışverişler taksitlendirilebilirken, taksitli alışverişlerin ise taksit sayısı artırılabilmektedir. Worldcard kapsamında sevdiklerinize ek kart çıkartabilirsiniz.

Yapı Kredi World Gold Kart

 • Worldcard avantajlarının tamamına sahip olan World Gold Card size özel ayrıcalıklar da sunmaktadır.
 • Yapı Kredi World Gold Card kapsamında tıbbi danışma hattından yol yardımına, araç kiralamaya kadar pek çok ayrıcalık size sunulmaktadır.

Yapı Kredi World Platinum Kart

 • World Platinum Kart ile kendinizi özel hissedersiniz. Size özel ayrıcalıklarla pek çok avantaja World Platinum ile sahip olabilirsiniz.
 • Yapı Kredi World Platinum Kart ile anlaşmalı otel ve restoranlarda yüzde 10 indirim fırsatı bulunmaktadır.
 • World Platinum Kart dahilinde araç kiralama, havaalanı transferi vb. gibi hizmetlerden indirimli faydalanabilir, asistans hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi Adios Kart

Yapı Kredi Adios Kredi Kartı, Worldcard’ın tüm özelliklerini taşımaktadır. Yapı Kredi’nin seyahat ettiren kartıdır. Adios Kart ile yapılan alışverişlerde kazanılan puanlar seyahat harcamalarında daha da değerlenmektedir. Yapı Kredi seyahat kartı Adios Kart ile uçak bileti alabilir, otel ve cruize reservasyonu yapılabilmektedir. Adios ile yapacağınız uçak bileti ya da seyahat alışverişlerinizde puanlarınız yetmezse Avanspuan kullanabilir, sonrasında bu avanspuanları geri ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi Adios Premium Kart

 • Adioa Premium Kart ile yapacağınız alışverişlerde puan kazanabilir, bu puanları seyahatlerinizde kullanabilirsiniz.
 • Adios Premium ile yurtdışında yapacağınız alışverişlerde daha çok puan kazanabilirsiniz.
 • Yapı Kredi Adios Premium Kart ile restoran ve otellerde özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi Crystal Kart

Yapı Kredi Crystal Kart bankanın en özel müşterileri için tasarladığı kredi kartıdır. Yapı Kredi Crystal Kredi Kartı ile seyahat, geniş concierge hizmetleri, sigortalar ve ek hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Crystal Kart sahiplerine özel 3 ayda bir çıkan Crystal Dergi’de modadan, dekorasyona pek çok şey bulunmaktadır.

Yapı Kredi Play Kart

 • Yapı Kredi Bankası kredi kartı çeşitleri arasında; Yapı Kredi’nin gençlere özel kredi kartıdır.
 • Play Kart dahilinde nakit avans çekilebilmektedir.
 • Yapı Kredi Play Kart dahilinde başvurusunu öğrenci belgesi ile yapan müşterilere Play Harçlık uygulaması bulunmaktadır. Play Harçlık ile her ay 100 TL’ye kadar nakit çekebilme imkanı bulunmaktadır. Nakit çekim faizi ödememek için çekilen para 2 gün içerisinde geri yatırılmalıdır.
 • Yapı Kredi Play Kart dahilinde kampanyalardan faydalanarak ekstra indirimler kazanılabilmektedir.
 • Play Kart başvuruları Yapı Kredi şubeleri, internet ve mobil şubesi, telefon bankacılığı, SMS kanalları ile yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Opet WorldCard

Yapı Kredi Opet Worldcard ile Opet istasyonlarından yapılan akaryakıt ve otogaz alımına yakıt puan kazanılabilmektedir. Yapı Kredi Opet Worldcard, Worldcard’ın tüm özelliklerine sahiptir.

Yapı Kredi World Eko Kart

 • Yapı Kredi Bankası kredi kartı çeşitleri arasında; Yapı Kredi aidatsız kredi kartı World Eko Kart’tır.
 • Yapı Kredi yıllık ücret alınmayan World Eko Kart temassız kart özelliğine sahiptir.

World Eko Kart hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi World Fenerbahçe Kart

 • World Fenerbahçe Kart Fenerbahçe taraftarlarına özel tasarlanmış karttır.
 • Yapı Kredi World Fenerbahçe Kart Worldcard’ın tüm özelliklerini barındırır.

Yapı Kredi World Bussines Kart

 • Yapı Kredi World Bussines Kart iş dünyasına ayrıcalıklar sunan kredi kartıdır.
 • World Bussines Kart Worldcard’ın tüm özelliklerine sahiptir.

Yapı Kredi World Sanal Kart

 • Yapı Kredi World Sanal Kart fiziki olarak bulunmayan, internet ortamında güvenli alışveriş imkanı sağlayan kredi kartıdır.
 • Worldcard’ınıza bağlı olarak çalışan World Sanal Kart’ın başlangıç limiti 0 TL’dir. Sanal kartın limitini kendiniz belirleyebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve Başvurusu haberi akabinde;

Sanal Kart Nedir yazımıza buradan göz atabilirsiniz.