VERTU VERUS: Verusa Holding Tortum Elektrik Üretim Yatırımı Açıklaması

VERTU VERUS: Verusa Holding Tortum Elektrik Üretim Yatırımı Açıklaması

24 Mart 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

VERTU VERUS: Verusa Holding Tortum Elektrik Üretim yatırımı açıklaması! Verusa Holding Anonim Şirketi’nden Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada; Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.’nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Tortum Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu’nun daha önce aldığı karar ile Tortum Hidroelektrik Santrali’nin üretim kapasitesinin artırılması için inşaat firması ile sözleşme imzalandığı belirtildi. Çalışmalara 2021 yılının ilk yarısında başlanacağı ve en geç 2023 yılına kadar da bitirilmesinin planlandığı deklare edildi. Haberimiz devamında Verusa Holding’ten yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Verusa sahibi kim ortaklık yapısı nasıl buradan göz atılabilir.

VERTU VERUS: Verusa Holding Tortum Elektrik Üretim Yatırımı Açıklaması

Verusa Holding’ten dün (23 Mart 2021) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” 11.02.2021 tarihli özel durum açıklamamızda; Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.’nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Tortum Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu’nun 11.02.2021 tarihli yapılan toplantısında, Tortum HES’in mevcut üretim kapasitesinin artırılması amacıyla yapılması planlanan ve gerekli fizibilite çalışmaları tamamlanan yeni su hattının (Şenyurt Hattı) yapımına bu yılın ilk yarısı içerisinde başlanmasına ve yatırımın mümkün olan en kısa sürede (en geç 2023 yılına kadar) tamamlanmasına karar verildiği kamuoyuna duyurulmuştu. Söz konusu yeni su hattının (Şenyurt Hattı) yapımına ilişkin 23.03.2021 tarihinde (bugün) inşaat firmasıyla sözleşme imzalanmış olup, yatırıma başlanmıştır. ”


Verusa Holding Anonim Şirketi Tortum Elektrik Üretim A.Ş. Yeni Yatırıma Başlanması Hakkında haber için yararlanılan kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/920046