TSKB Biotrend BIOEN Hisse Fiyat Tespiti ve SPK Onayı

TSKB Biotrend BIOEN Hisse Fiyat Tespiti ve SPK Onayı

18 Nisan 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

TSKB Biotrend BIOEN hisse fiyat tespiti ve SPK onayı gerçekleşti… Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Anonim Şirketi tarafından Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. halka arza ilişkin fiyat tespit raporu düzenlendi. SPK da Biotrend’in halka arzını onayladı. TSKB tarafından yayımlanan bahse konu raporda; “değerleme çalışması sonucu 21,7 TL olarak hesaplanan Biotrend birim pay değerine sırasıyla %24 ve %17 iskonto uygulanarak fiyat aralığı 16,5 – 18,0 TL olarak belirlenmiştir” ifadesi yer aldı. Haberimiz devamında Biotrend halka arz süreci ile ilgili detaylara yer verilmiştir, incelenebilir. Ayrıca TSKB Qua Granite Hayal Yapı QUAGR için halka arz haberi için de buraya göz atılabilir.

TSKB Biotrend BIOEN Hisse Fiyat Tespiti ve SPK Onayı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. halka arzını onayladı. Biotrend 16,50-18,00 TL fiyat aralığından halka arz edilecek. Daha önce yapılan bir açıklamayla şirketin halka arzı için konsorsiyum eş liderlerinin Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. olduğu belirtilmişti.

Biotrend Enerji, 15 farklı tesiste, evsel atıkların ayrıştırılmasıyla elde edilen gaz sayesinde, evsel atıkların yaklaşık yüzde 25’ini işliyor. Daha önce Biotrend Enerji’nin halka arz sürecini değerlendiren Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan “Biotrend Enerji ile yenilenebilir enerji alanında yarattığımız farkı, daha fazla kişiye duyurma şansı yakalayacak olmanın heyecanı içerisindeyiz” ifadelerini kullanmıştı.


TSKB Biotrend BIOEN hisse fiyat tespiti ve SPK onayı gerçekleşti… Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Anonim Şirketi tarafından Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. halka arza ilişkin fiyat tespit raporu haberi için yararlanılan kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/928964