Robot Kiralık Kasa Nedir İş Bankası Robot Kasa

Robot Kiralık Kasa Nedir İş Bankası Robot Kasa

2 Ocak 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Kiralık kasa, güvenilir finansal kuruluşlar tarafından müşterilerin maddi ya da manevi anlamda değerli eşyalarını emanete bırakabilecekleri bir hizmet olarak sunulmaktadır. Kiralık kasa hizmeti dünyada ve ülkemizde genellikle bankalar tarafından sağlanmaktadır. Kiralık kasa hizmeti sunan bankalara eşyalarını emanete bırakan vatandaşlar, kiralık kasalarını bankaların mesai saatlerinde ziyaret edebiliyorlar. Robot kiralık kasa ise, klasik kiralık kasa hizmetinin daha üst standartlarında hizmet veren bir yapıdır. Robot Kiralık Kasa Nedir İş Bankası Robot Kasa hizmeti haberimizde detaylıca incelenmiştir.

Robot Kiralık Kasa Nedir İş Bankası Robot Kasa

Robot kiralık kasa dünyada pek çok ülkede uygulamada olan bir yapıdır. Özellikle bankalar tarafından uygulanan robot kiralık kasa hizmeti sayesinde; kiralık kasa ziyaretleri bu hizmeti veren kurumun sadece mesai saatleri içerisinde değil, mesai saatleri dışarısında da hizmet vermesi sağlanmaktadır. Örneğin klasik kiralık kasaların ziyaretleri ban mesai saati bitimi olan 17:30 itibari ile son bulurken; robot kiralık kasa ziyaretleri ise mesai saati dışında da yapılabilmektedir. İş Bankası kimin, İş Bankası ortaklık yapısı hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye’de Robot Kiralık Kasa Var Mı?

Hali hazırda Türkiye’de robot kiralık kasa hizmeti veren tek banka İş Bankası’dır. İş Bankası pek çok bankacılık hizmetinde öncülük yaptığı gibi; robot kiralık kasa hizmetinde de öncülük yapmıştır. İş Bankası robot kiralık kasa yalnızca İş Bankası İstanbul Şubesi’nde bulunmaktadır. İş Bankası robot kiralık kasa 7 gün 24 saat ziyaret edilebilmektedir.

İş Bankası Robot Kiralık Kasa Boyutları ve Ücreti

İş Bankası robot kiralık kasa boyutları; klasik kiralık kasalar gibi üç şekildedir. Robot kiralık kasalarda küçük, orta ve büyük boy kiralık kasa ebatları bulunmaktadır. İş Bankası robot kiralık kasa kiraları da robot kiralık kasa boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

İş Bankası küçük robot kiralık kasa yıllık kira ücreti 1000 Türk Lirası’dır.

İş Bankası orta robot kiralık kasa yıllık kira ücreti 1200 Türk Lirası’dır.

İş Bankası büyük robot kiralık kasa yıllık kira ücreti 1640 Türk Lirası’dır.

İş Bankası robot kiralık kasa depozito ücreti; küçük, orta ve büyük boy robot kiralık kasaların tamamı için sabit olup 250 Türk Lirası olarak kasa açılışında peşin olarak tahsil edilmektedir. Robot kiralık kasanın kira süresinin bitip de kapatılması esnasında; kiralık kasaya bir zarar verilmemiş ve kasa anahtarları kaybedilmemişse kiralık kasa depozito ücreti müşteriye iade edilmektedir.

İş Bankası kimin, İş Bankası ortaklık yapısı hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.