RUBNS: Rubenis Halka Arz Talep Toplama Ne Zaman ve Kaç Lot Düşer?

RUBNS: Rubenis Halka Arz Talep Toplama Ne Zaman ve Kaç Lot Düşer?

25 Haziran 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

RUBNS: Rubenis halka arz talep toplama ne zaman ve kaç lot düşer? 23 Haziran Perşembe günü akşam yayımlanan SPK bülteninden iki şirketin halka arzına onay çıktı. Bu şirketlerden biri olan Rubenis Tekstil’in halka arz detayları ve talep toplama tarihleri belli oldu. Bireysele eşit, kurumsala oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek Rubenis Tekstil halka arz detayları haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer borsa halka arz haberleri için de buraya göz atılabilir.

RUBNS: Rubenis Halka Arz Talep Toplama Ne Zaman ve Kaç Lot Düşer?

Soru cevap halinde RUBNS hisse halka arzına dair detaylar şu şekildedir:

RUBNS Kaç Lot Halka Arz Edilecek?

Toplam 24,5 milyon lot RBNS halka arza konu edilecek.

RUBNS Kaç TL’den Halka Arz Edilecek?

RBNS hisse başına 12,5 TL’den halka arz edilecek. Halka arz büyüklüğünün tüm lotların satılması halinde 306.250.000 TL olması bekleniyor.

RUBNS Dağıtım Yöntemi Nasıl Bireysele Eşit Mi?

RBNS hisse bireyse eşit, kurumsala oransal dağıtım yöntemi ile halka arzda talep toplayacak. Toplam dağıtılacak 24,5 milyon lot hissenin yüzde 48’i bireysel yatırımcılara (11 milyon 760 bin lot), yüzde 2’si şirket çalışanlarına ve yüzde 50’si de kurumsal yatırımcıya (yüzde 25 yurt içi kurumsal ve yüzde 25 de yurt dışı kurumsal) satılacak. Herhangi bir dağıtım grubundan yeterli talep gelmemesi durumunda, o gruba ayrılan hisseler diğer gruplara dağıtılacak.

RUBNS Hisse Kaç Lot Düşer?

RBNS halka arzında bireysel yatırımcılara kaç lot düşeceği katılımcı sayısına ve katılımcıların talepte bulunacağı miktara göre değişiklik gösterecek. Takribi bir miktar hesaplamak gerekirse 11 milyon 760 bin lotun dağıtımı; 125 bin bireysel yatırımcı halka arza katılırsa bin TL civarında olacaktır. Katılımcı sayısındaki artış ya da azalış, kişi başına düşecek miktarı da buna paralel olarak değiştirecektir.

RUBNS Talep Toplama Ne Zaman?

RBNS hisse talep toplama tarihi 29 Haziran 2022 Çarşamba ve 30 Haziran 2022 Perşembe günü olarak belirlenmiş durumda.

RUBNS Halka Arzına T1 ve T2 ile Katılmak Mümkün mü?

Yayımlanan taslak izahnameye göre RBNS halka arzına t1 veya t2 bakiye ile katılmak mümkün değil. Zira RBNS hisse dağıtımı oransal. RBNS halka arzının bireysele eşit olması, “tamamen eşit dağıtım yöntemi” ile talep toplanacağı anlamına gelmez. Diğer talep gruplarına ayrılan paylar ve oranlar göz önüne alındığında dağıtım yönteminin RBNS için oransal olduğu görülecektir.

RUBNS Ne Zaman Borsada İşlem Görmeye Başlar?

RBNS işlem tarihi talep toplama aşamasının ardından sonuçlar açıklandıktan sonra ilan edilecektir. Bununla birlikte RBNS hissenin işleme başlama tarihi kuvvetle muhtemel 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde olacaktır.