QNB Finansbank KOBİ ve Esnafa Kredi Veriyor!

QNB Finansbank KOBİ ve Esnafa Kredi Veriyor!

21 Şubat 2017 0 Yazar: Emine Zaman

QNB Finansbank Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler’e (KOBİ), Kredi Garanti Fonu (KGF) Destekli kredi imkanı sunuyor. Kredi Garanti Fonu, bir kefalet kuruluşu olarak, söz konusu ürün ile finansman ve desteklerden yararlanamayan KOBİ’lerin krediye erişimini kolaylaştırmaktadır.

Kredi Garanti Fonu’nun QNB Finansbank için belirlediği kefalet limitleri kapsamında, bankanın kredi tahsis döneminde firmalar değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sistemine PGS yani Portföy Garanti Sistemi denilmektedir. KGF’nin, bankanın değerlendirmesinden geçen finansmanları, bazı kontrollerden geçirerek 2 gün içerisinde onaylama yetkisi bulunmaktadır. QNB Finansbank’ın KGF destekli KOBİ kredisi kapsamında, KOBİ olarak sınıflandırılan firmalar olmak kaydı ile Gerçek ve Tüzel KOBİ’ler, Kadın ve Genç Girişimci KOBİ’ler ve İhracatçı KOBİ’ler kredi kullanabilmektedir.

KGF Destekli Esnafa Kredi

Bankanın sağladığı kredi imkanı dahilinde Kredi Garanti Fonu belirli bir limite kadar kefalet verebilmektedir. KGF, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler, ihracatçı ve kadın- genç girişimciler için 2,5 milyon Türk Lirası’na kadar kefalet edebilmektedir. Bahse konu kredi ürünü dahilinde sağlanan kredinin azami yüzde 85’ine kefalet edilebilmektedir. Komisyon olarak sağlanan kefaletin yüzde 0,5’i alınmaktadır. Banka ayrıca kredi tahsis bedeli talep etmektedir.

Başvuru ücreti olan PGS ise standart ve 250 Türk Lirası’dır. Taksitli ticari kredi kapsamında, KOBİ’ler, İhracatçı KOBİ’ler ve Kadın ve Genç Girişimciler asgari 6 ay vade ile finansman sağlayabilmektelerdir. Kredinin azami vadesi olarak da 60 ay belirlenmiştir. Bahse konu KOBİ kredisinde ödemesiz dönem bulunmamakla birlikte, müşteri dönemsel veya aylık taksitli olarak kredi geri ödemesini yapabilmektedir. Söz konusu finansman dahilinde maksimum 18 ay vade ile BCH (Borçlu Cari Hesap)/ Rotatif/ Spot kredi şeklinde kredi kullanılabilmektedir.

QNB Finansbank esnafa kredi kapsamında Eximbank kredileri için 60 aya varan vadelerle teminat mektubu verilebilmektedir. Kredi koşullarını detaylı öğrenmek ve finansman sağlamak için QNB Finansbank şubelerine uğrayabilirsiniz. Size en uygun krediyi bulmak için buraya göz atabilirsiniz.