Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi: Düşük Kredi Notuna Kredi İmkanı!

Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi: Düşük Kredi Notuna Kredi İmkanı!

18 Şubat 2017 0 Yazar: Emine Zaman

HSBC Bank pek çok ihtiyacınız için tüketici kredisi imkanı sunuyor. Kredini notunuz düşük olsa bile “Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi” dahilinde finansman sağlayıp harcamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. HSBC söz konusu kredi kapsamında müşterinin kredi notuna göre kredi faiz oranı uygulamaktadır. Kredi notu, başvuru sırasında HSBC’nin değerlendirmesi sonucunda belirlenmektedir. Söz konusu kredi uyarınca faiz oranı aylık yüzde 1,33’ten başlamaktadır.

Kredi kapsamında sağlanan finansman azami 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Kredi skoruna göre ihtiyaç kredisi uyarınca banka, kullanılan meblağın yüzde 0,5’i (binde 5) kadar kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi notuna göre tüketici kredisi kampanyası dahilinde HSBC, kredi teminatı olarak hayat sigortası yaptırılmasını talep etmektedir. Hayat sigortası poliçe bedeli müşteriye ait olup müşteri özelliklerine göre değişmektedir. Hayat sigortası banka aracılığı ile yapılması talep edildiğinde, HSBC’nin acenteliğini üstlendiği Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş tarafından poliçe oluşturulmaktadır. Müşterinin talebine göre hayat sigortası, farklı bir sigorta şirketine yaptırılıp, daini mürtehin HSBC olacak şekilde bankaya ibraz edilebilmektedir.

Düşük Kredi Notuna Kredi İmkanı!

HSBC kredi notuna göre ihtiyaç kredisi kapsamında 24 ay vade ile 10 bin TL finansman sağlayan, kredi skoru banka kriterlerine göre yüksek olan müşteri aylık yüzde 1,33 faiz oranından yararlanacaktır. Müşteri 24 ayda 505 TL’lik taksitlerle kredi ödemesini gerçekleştirecektir.

Söz konusu 10 bin TL finansmanı HSBC’nin değerlendirme kriterlerine göre düşük kredi notuna sahip olan müşteri aylık yüzde 1,65 faiz oranından yararlanacaktır. Bu durumda müşteri 24 ay vadede aylık 528 TL’lik taksitlerle kredi ödemesini gerçekleştirecektir. Banka 10 bin TL için faiz oranı farkı gözetmeksizin 50 TL dosya masrafı tahsil edecektir. HSBC’nin söz konusu ihtiyaç kredisi hakkında geniş bilgi için, bankanın resmi internet sitesini yahut banka şubesini ziyaret edebilirsiniz. Size en uygun ihtiyaç kredisini bulmak için ilgili sayfaya göz atabilirsiniz.