PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi 2020!

PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi 2020!

7 Ocak 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

PTT üzerinden kredi veren bankalardan olan Aktif Bank nakit ihtiyacı olan müşterilere finansman sağlamaktadır. Aktif Bank PTT işbirliği ile sunulan kredi imkanından bütün PTT müşterileri faydalanabilmektedir.  Söz konusu ihtiyaç kredisi kapsamında faiz oranı yüzde 2,69 olarak belirlenmiştir. PTT Aktif Bank ihtiyaç kredisi 2020 hakkında merak edilen, PTT Aktif Bank kredi, PTT Aktif Bank emekli kredisi, PTT Aktif Bank kredi hesaplama, vb gibi konuların cevapları yazının devamında bulunmaktadır.

PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi 2020 Özellikleri!

PTT Aktif Bank ihtiyaç kredisi acil nakde ihtiyacı olan müşterilere büyük kolaylık sağlamaktadır. PTT şubelerinin çoğunlukla kolay ulaşılabilir olması insanların Aktif Bank kredi imkanından kolayca faydalanmalarını sağlamaktadır. PTT aracılığı ile kredi hizmeti sunan Aktif Bank’ın PTT emekli kredisi de bulunmaktadır. Aktif Bank emekli kredisi dahilinde uygulanan faiz oranları PTT Aktif Bank ihtiyaç kredisi faiz oranlarından farklıdır.

PTT Aktif Bank emekli kredisi koşulları ve PTT Aktif Bank emekli kredi hesaplama için buraya göz atabilirsiniz.

Aktif Bank PTT ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık yüzde 2,69 olarak açıklanmıştır. Kredi hizmeti kapsamında kullanılabilecek azami kredi tutarı 30 bin TL’dir. Sağlanabilecek en düşük kredi meblağı ise 1.250 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. PTT Aktifbank kredi hizmeti kapsamında sağlanan finansman 3 ile 60 ay arasındaki vadelerde geri ödenebilmektedir. Azami vade süresi 60 ay iken, asgari vade süresi ise 3 ay olarak belirlenmiştir. Bahse konu kredi hizmetinden faydalanan müşterinin yaşı ile kredi vadesi toplamı 85’i geçemeyecektir. Yani 80 yaşında bir müşteri kullandığı krediyi maksimum 5 yıl vadelendirebilmektedir. Bunun yanı sıra Aktif Bank kredi kapsamında 80 yaşını aşkın olan müşteriler kredi kullanamamaktadır. Banka ilgili kredi ürünü dahilinde kullanılan kredi tutarının binde 5’i kadar kredi tahsis bedeli tahsis etmektedir.

PTT emekliye faizsiz kredi veriyor mu hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

PTT Aktif Bank Kredi Hesaplama 10.000 TL!

Bahse konu ihtiyaç kredisi hizmetinden faydalanarak 24 ay vade ile 10 bin TL finansman sağlayan müşteri için örnek hesaplama şu şekildedir.

  • Kullanılan kredi tutarı: 10.000 TL
  • Kredi vadesi: 24 ay
  • Kredi faiz oranı: % 2,69
  • Kredi tahsis bedeli: 50 TL
  • Aylık kredi taksiti: 605,07 TL
  • Toplam geri ödenecek tutar: 14.521,68 TL