PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu 2020!

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu 2020!

4 Ocak 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

PTT şubelerinde fatura işlemlerinden krediye, maaş çekme işleminden kargoya kadar pek çok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Pek çok emekli müşteri PTT şubelerinin kolay ulaşılabilir olması ve pek çok işlemin gerçekleştirilebildiği bir yer olmasından dolayı emekli aylığını PTT şubelerinden almaktadır. PTT bazı bankalarla yaptığı anlaşmalar neticesinde emekli maaş müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. PTT emekliye faizsiz kredi veriyor mu 2020, PTT faizsiz emekli kredisi var mı, emekliye PTT kredi veriyor mu 2020, PTT kredi faiz oranları 2020, PTT emekli kredisi başvuru şartları 2020, gibi akıllara takılan pek çok soru bulunmaktadır. İşte PTT emekli kredisi hakkında en çok merak edilen soruların cevapları..

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu 2020? Emekliye PTT Kredi Veriyor Mu 2020?

PTT’nin emekli müşterilerine kredi hizmeti bulunmaktadır. PTT personeline, müşterilerine ve emekli maaşını PTT’den alan müşterilerine kredi imkanı sunmak için bazı bankalar ile anlaşma yapmıştır. PTT’den kredi veren bankalar; TEB, Burgan Bank, Aktif Bank, Denizbank, ING şeklindedir. PTT üzerinde kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi için buraya göz atabilirsiniz. PTT anlaşmalı bankalar kapsamında farklı faiz oranları bulunmaktadır. Her banka kendi kampanyasına özel faiz oranları ve şartlar belirlemiştir. Söz konusu kredi ürünleri kapsamında PTT emekliye faiz kredi bulunmamaktadır.

PTT Kredi Faiz Oranları 2020!

PTT emekli kredisi faiz oranları bankaya göre farklılık göstermektedir. Her banka kendi prensipleri gereği PTT emekli kredi faiz oranlarını belirlemektedir. Bunun yanı sıra banka kullanılan kredi tutarına göre de farklı faiz oranları belirlemiştir. Örnek vermek gerekirse, PTT TEB emekli kredisi dahilinde faiz oranları yüzde 1,60’tan başlamaktadır. 20 bin TL ile 40 bin TL arasında kullanılan kredilerde aylık yüzde 1,60 faiz oranı uygulanmaktadır. TEB emekli kredisi uyarınca 4 bin TL ile 15 bin T arasındaki tutarlarda kullanılan kredilerde aylık yüzde 1,66, 2.500 TL ile 3.999 TL arasında kullanılan kredilerde ise yüzde 1,99 faiz oranı uygulamaktadır. Kısacası PTT üzerinden kredi sağlayan her bankanın uyguladığı faiz oranları bulunmaktadır. PTT emekli kredisi faiz oranları hakkında bilgi için bankaların kredi ürünlerine buradan göz atabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Hesaplama 2020!

PTT’den emekli kredisi sunan bankaya göre hem faiz oranları, hem kullanılabilen maksimum kredi tutarı hem de masraflar farklılık göstermektedir. Buna göre Burgan Bank emekli kredisi 2020 ve Denizbank emekli kredisi 2020 kapsamında 24 ay vade ile 10 bin TL finansman sağlayan müşteri için örnek hesaplamalar şu şekildedir.

PTT Burgan Bank emekli kredisi 2020 örnek hesaplama:

 • Kullanılan kredi tutarı: 10.000 TL
 • Kredi faiz oranı: % 1,58
 • Kredi vadesi: 24 ay
 • Kredi tahsis bedeli: 50 TL
 • Aylık kredi taksiti: 523 TL
 • Toplam geri ödenecek tutar: 12.552 TL

PTT Denizbank emekli kredisi 2020 örnek hesaplama:

 • Kullanılan kredi tutarı: 10.000 TL
 • Kredi faiz oranı: % 1,69
 • Kredi vadesi: 24 ay
 • Kredi tahsis bedeli: 50 TL
 • Aylık kredi taksiti: 530,39 TL
 • Toplam geri ödenecek tutar: 12.729,39 TL

PTT Emekli Kredisi Yaş Sınırı 2020!

Diğer faktörlerde olduğu gibi PTT emekli kredisi yaş sınırı da bankaya göre farklılık göstermektedir. PTT kredi yaş sınırı 2020 kapsamında bir aralık verecek olursak, bankaların kredi imkanı tanıdığı maksimum yaş sınırı 65 ile 85 arasında değişmektedir. PTT emekli kredisi veren bankaların kredi ürünlerinde maksimum yaş sınırı hakkında detaylı bilgi yer almaktadır ve buradan ulaşabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Şartları 2020!

PTT’den kredi kullanmak isteyen müşteriler en yakın PTT şubesinden kredi başvurusu yapabilmektedirler. Kredi başvuru şartları PTT üzerinden kredi hizmeti alınan bankaya göre değişmektedir. PTT’den kredi başvurusu için kimlik kartı ile PTT şubesine gitmek gerekmektedir. Gerekli ise ekstra belge talebi ilk başvurunun ardından ilgili müşteriye bildirilmektedir.