PTT Kredi Veren Bankalar 2020! PTT Kredi 2020!

PTT Kredi Veren Bankalar 2020! PTT Kredi 2020!

30 Aralık 2019 0 Yazar: Suat Bulut

PTT kargo işlemlerinden fatura ödemelerine kadar pek çok alanda müşterilerine hizmet vermektedir. Geniş şube ağı ve işlem çeşitliliğine sahip olan PTT kredi de veriyor. PTT anlaşmalı olduğu bankaların finansman ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. PTT kredi 2020 kapsamında finansman sağlayan bankalar, PTT kredi veren bankalar 2020, PTT kredi işlemleri, PTT kredi başvurusu 2020, PTT emekli kredisi yaş sınırı, PTT kredi başvuru şartları 2020 hakkında detaylı bilgi haberin devamında yer almaktadır.

PTT’den Kredi Veren Bankalar! PTT Anlaşmalı Kredi Veren Bankalar 2020!

PTT üzerinden kredi veren bankalar Aktif Bank, ING Türkiye, Denizbank, Burgan Bank, TEB şeklindedir. Söz konusu bankalar hem PTT emekli müşterilerine hem PTT personeline hem de PTT müşterilerine finansman imkanı sunmaktadırlar. PTT kredisi veren bankalardan Aktif Bank’ın kredi ürünleri, Aktif Bank N Kolay İhtiyaç Kredisi ve Aktif Bank N Kolay Emekli Kredisi şeklindedir. PTT emekliye kredi veren bankalar arasında bulunan Denizbank Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi ile finansman sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ING Kredi Postam İhtiyaç Kredisi, TEB Jet Kredi, Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi ile kredi imkanı sunmaktadırlar.

PTT ING kredi 2020 ürünü hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

PTT Kredi İşlemleri! PTT Kredi Başvurusu Şartları 2020!

PTT anlaşmalı olduğu bankaların kredi ürünlerini kendi müşterilerine sunmaktadır. Bu kapsamda müşteriye sunulan koşullar şu şekildedir:

  • PTT’den finansman sağlamak için müşterinin şahsen ve TC kimlik kartı ile PTT şubesine başvuru yapması gerekmektedir. Vekaletname ile yapılmak istenen kredi başvuruları reddedilmektedir.
  • PTT’den kredi veren bankaların kredi ürünleri ile ilgili olan dokümanların imzalanması gerekmektedir.
  • Yukarıda belirtilen bankalardan hangisinin kredi ürünü kullanılıyor ise bütün değerlendirmeler ve hesaplamalar ilgili bankalar tarafından yapılmaktadır. Örneğin ING Kredi Postam hizmetinden faydalanan bir müşterinin hesaplamaları, değerlendirmeleri ING tarafından gerçekleştirilmektedir.
  • Kredi değerlendirme sürecinde PTT ile herhangi bir bağlantısı olmayan, kendisini komisyoncu/ aracı gibi tanıtan kişilerin, PTT ile herhangi bir ilgisi olmadığı açıkça belirtilmiştir.
  • Kullanılan krediler kapsamında hayat sigortası, kredi tahsis bedeli gibi ödenen masraflarla ilgili banka tarafından tahsil edilmekte olup, söz konusu ücretlere olan itirazların bankaya yapılması gerekmektedir.
  • Kredi cayma hakkını kullanan müşterinin bu talebini ilgili bankaya iletmesi gerekmektedir.

PTT ATM limitleri 2020, PTT ATM para yatırma limiti 2020, PTT ATM para çekme limiti 2020 hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Yaş Sınırı 2020! PTT Kredi Faiz Oranı 2020!

PTT emekli kredisi yaş sınırı, müşterinin hangi bankanın kredi ürününü kullandığına göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse ING emekli kredisi yaş sınırı 75 iken, Denizbank emekli kredisi yaş sınırı 80 olarak belirlenmiştir.

PTT kredi faiz oranı bankaya göre farklılık göstermektedir. Kredi faiz oranı kullanılan kredi tutarına, kredi geri ödeme vadesine göre de değişmektedir. PTT emekli kredisi faiz oranı konusunda tek bir oran belirtmek yanlış olur. PTT emekliye faizsiz kredi imkanı var mı sorusu da sıklıkla dile getirilmektedir. PTT emekli faizsiz kredi 2020 gibi bir ürün bulunmamaktadır.

PTT Kredi Veren Şubeler 2020!

PTT şubelerinin çoğu kredi imkanı sağlamaktadır. PTT’den kredi kullanmak isteyen müşteriler herhangi bir PTT şubesi ile görüşebilirler.