PRDGS: Pardus Halka Arz Ne Zaman İzahname Nasıl?

PRDGS: Pardus Halka Arz Ne Zaman İzahname Nasıl?

7 Haziran 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

PRDGS: Pardus halka arz ne zaman izahname nasıl? Geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasası Kurulu bülteninden 2 şirketin halka arzına onay çıktı. SPK Bülteninde halka arz onayı çıkan şirketlerden biri Makim Makina Teknolojileri Sanayi Ticaret Anonim Şirket ve diğeri de Pardus Girişim Sermayesi Anonim Şirketi oldu. Pardus Girişim Sermayesi Anonim Şirketi’nin Borsa İstanbul’da işlem göreceği kodu PRDGS olup; şirketin talep toplaması 9 – 10 Haziran 2022 Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştirilecek. PRDGS halka arzına dair detaylar haberimiz devamında yer almaktadır. Ayrıca diğer halka arz haberleri için de buraya göz atılabilir.

PRDGS: Pardus Halka Arz Ne Zaman İzahname Nasıl?

Pardus Girişim Sermayesi Anonim Şirketi talep toplaması 9 – 10 Haziran 2022 Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştirilecek. Halka arzda hisse dağıtımı “tamamen eşit dağıtım” yöntemi ile gerçekleştirilecek. Satışa sunulacak 55.000.000 lota ek olarak yeterli talep gelmesi durumunda 11.000.000 lot da ek satış yapılabilecek. Ek satışın gerçekleşmesi durumunda toplam satılan hisse adedi 66 milyon lot olarak gerçekleşecek.

PRDGS her bir lot hisse için belirlenen fiyat 2.29 TL. A1 Capital’in halka arz liderliğini yapacağı ve halka arza bütün aracı kurumlar vasıtası ile katılabilineceğini de ek olarak belirtmekte yarar var. PRDGS iskonto oranı %22 olarak tayin edilmiş.

PRDGS halka arzında satışa sunulan tüm payların satılması durumunda halka arzın büyüklüğü 151.140.000 TL olarak gerçekleşecek. Yine halka arzda tüm payların alıcı bulması durumunda şirketin hala açıklık oranı yüzde 33,67 seviyesinde olacak.

PRDGS işleme başladıktan sonra herhangi bir fiyat istikrarı planlanmazken çeşitli garantiler bulunmaktadır. Bu garantiler 1 yıl boyunca yeni pay satışı yapılmayacağı, halka arz fiyatının altında hisse satışı yapılmayacağı ve bedelli sermaye artırımı yapılmayacağı şeklindedir.

Pardus Girişim Sermayesi Anonim Şirketi halka arzdan elde ettiği gelirin yüzde 55’i ile yeni girişim sermayesi yatırım imkanlarını finanse ederken;

  • yüzde 40’ı ile mevcut yatırımından kaynaklanan borcun ödenmesinde kullanılacağı açıklandı.
  • Kalan yüzde 5’lik dilim de diğer yatırım fırsatlarının değerlendirilmesinde kullanılacak.