PRDGS Arzı Tamamlandı Kaç Lot Düştü İşlem Tarihi Ne Zaman?

PRDGS Arzı Tamamlandı Kaç Lot Düştü İşlem Tarihi Ne Zaman?

11 Haziran 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

PRDGS arzı tamamlandı kaç lot düştü işlem tarihi ne zaman? Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi halka arzı 9 – 10 Haziran’da gerçekleştirildi. Tamamen eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilen halka arzda, başvurucular maksimum 741 lot alabildi. Cuma günü halka arz talep girişi yapanlar ise maksimum 740 lot satın alabildi. Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi hissesi PRDGS kodu ile önümüzdeki hafta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak. PRDGS arz sonuçları ve işlem tarihi detayları içeriğimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

PRDGS Kaç Lot Düştü?

Hisse başına 2,29 liradan halka arz edilen PRDGS halka arzına 9 Haziran Perşembe günü talep girenlere maksimum 741 lot (1697 TL), 10 Haziran Cuma günü talep girenlere ise maksimum 740 lot (1694 TL) dağıtım yapıldı. Söz konusu tutarların altında bir meblağ ile halka arza giriş yapanlara ise talep ettikleri kadar dağıtım gerçekleştirilmiş oldu.

PRDGS halka arzına toplam başvurucu sayısı yaklaşık 100 bin kişi oldu. Halka arzda gelen talep ise 200 milyon lotu geçti. Halka arzda satışa çıkarılan 55 milyon lota ek olarak talep gelmesi durumunda satılacağı belirtilen 11 milyon lotluk kısım da satıldı. Böylece toplamda 66 milyon lot pay halka arz edilmiş oldu. 200 milyonun üzerindeki talep, Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı halka arzına 3 katın üzerinde talep geldiğini ortaya koyuyor…

PRDGS Halka Arzına Kurumlar Katıldı Mı?

Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi hissesinin halka arzı tamamen eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirildi. Bu nedenle halka arzda yerli ya da yabancı kurumsal şirketler hisse alamadı. 66 milyon lotluk hissenin tamamının dağıtımı bireysel yatırımcılara gerçekleştirildi.

PRDGS Ne Zaman İşlem Görecek?

Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı borsada işlem görme tarihi henüz açıklanmadı. Bununla birlikte Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı hisselerinin 13 Haziran 2022 Pazartesi günü ile başlayan hafta içi borsada işlem görmesine kesin gözüyle bakılıyor. PRDGS işlem tarihi muhtemel olarak 15 Haziran Çarşamba ya da 16 Haziran Perşembe günü olabilir. Resmi bilgi geldiğinde haberimizin bu bölümü güncellenecektir.