MAKIM: Makim Hisse İşlem Tarihi Ne Zaman?

MAKIM: Makim Hisse İşlem Tarihi Ne Zaman?

12 Haziran 2022 1 Yazar: Şerife Uslu

MAKIM: Makim hisse işlem tarihi ne zaman? Makim Makina Teknolojileri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi halka arzı “bireysele eşit” dağıtım yöntemi ile 9 – 10 Haziran 2022 (Perşembe – Cuma) tarihinde gerçekleştirildi. Halka arz edilen 18 milyon lot hissenin 9 milyon lotu yurt içi kurumsal yatırımcılar ve 9 milyon lotu da yurt içi bireysel yatırımcılar için ayrıldı. Söz konusu 18 milyon lot şirket ortaklarından KOBİ A.Ş.’nin olup, halka arz sonrasında şirket sermayesinde herhangi bir artış yaşanmadı. İçeriğimiz devamında Makim hisse halka arzı ile ilgili detaylar yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

MAKIM: Makim Hisse Halka Arz Detayları

Makim Makina Teknolojileri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi halka arzında dağıtılan paylar ile ilgili olarak halka arz konsorsiyum lideri Halk Yatırım tarafından 13 Haziran 2022 Pazartesi günü resmi açıklama geldi. Buna göre; Makim halka arzına 170 bin kişi (bireysel yatırımcı) katıldı. Pay başına 8,8 TL üzerinden arz edilen 18 milyon lotun tamamı satıldı. Halka arz büyüklüğü 158 milyon 400 bin TL düzeyinde gerçekleşti.

Makim Kaç Hisse Düştü?

Makim halka arzında halka arz konsorsiyum lideri Halk Yatırım’dan halka arz sonuçlarına dair bugün itibariyle (13 Haziran 2022 Pazartesi) resmi açıklama yapıldı. Makim halka arzında bireysel yatırımcılara maksimum 54 lot dağıtım gerçekleştirildi. 475 TL’ye karşılık gelen bu tutarın altında başvuru girenler, başvurdukları tutar kadar hisse alabildi. Buna ek olarak, Makim halka arzına 9 Haziran Perşembe günü katılanların 10 Haziran Perşembe günü katılanlara nazaran maksimum lot sayısı kadar talep girdikleri durumda 1 lot fazla aldıkları unutulmamalıdır.

Makim halka arzına 475 TL üzerinde başvuru yapanlardan 9 Haziran Perşembe günü halka arza katılanlar 54 lot, ve 10 Haziran Cuma günü halka arza katılanlar ise 53 lot hisse alabildi.

Makim Ne Zaman Borsada İşlem Görmeye Başlayacak?

Makim hisse işlem tarihi hakkında da henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte 13 Haziran 2022 Pazartesi günü ile başlayan hafta içinden Makim’in borsada işlem görmeye başlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Makim işlem gününün 15 Haziran Çarşamba ya da 16 Haziran Perşembe olması bekleniyor.

Makim hisse borsa işlem tarihi hakkında resmi açıklama yapıldığında haberimizin bu kısmı güncellenecektir.