Oylum Üretimini 100’de 100 Artırıyor İstanbul’a Büro Açıyor

Oylum Üretimini 100’de 100 Artırıyor İstanbul’a Büro Açıyor

10 Haziran 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Oylum üretimini 100’de 100 artırıyor İstanbul’a büro açıyor… Oylum Sınai Yatırımlar Anonim Şirketi daha önce kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü açıklamıştı. Şirketten bugün (10 Haziran 2022) yapılan açıklamada yeni bisküvi hattının devreye alındığı ve bu sayede yüzde 100 kapasite artışının yaşanmasının ön görüldüğü belirtildi. Ayrıca Oylum yaptığı bir diğer açıklamada ihracata yönelik büyüme stratejisi kapsamında İstanbul’da irtibat bürosu açılmasına karar verildiği deklare edildi. Şirketin yaptığı hamlelerle üretimini ve satışını / ihracatını artırmasının amaçlandığı belirtiliyor. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklamalar detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

Oylum Üretimini 100’de 100 Artırıyor İstanbul’a Büro Açıyor

Oylum Sınai Yatırımlar Anonim Şirketi’nin yeni bisküvi üretim hattı ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Daha önce kamuoyuna duyurulan ve montajı devam eden yeni bisküvi hattının montaj çalışmaları tamamlanmıştır. Yapılan deneme üretimleri neticesinde yeni bisküvi hattı bugün itibariyle devreye alınmıştır. Tamamlanan bu yatırım ile bisküvi üretim kapasitemiz %100’e yakın artacaktır ve bu yatırımın 2022’nin ikinci yarısında ciro ve karlılığa olumlu etkisi olacağı düşünülmektedir. ”

Oylum Sınai Yatırımlar Anonim Şirketi’nin İstanbul’da irtibat bürosu açılması ile ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“ Şirket Yönetim Kurulu’nun 113 nolu toplantısında büyüme stratejisi kapsamında Beşiktaş / İstanbul’da irtibat bürosu açılmasına karar verilmiştir. Böylece özellikle ihracat kanalında müşterilere daha etkin hizmet sağlanması ve orta vadede satışların içinde ihracat gelirlerinin artırılması hedeflenmektedir. ”

Şirketin büyüme stratejisi kapsamında attığı adımlar neticesinde 2022 yılının ikinci yarısında satışlarda artış beklenmesinin yanı sıra ihracata yönelik atılımların da orta ve uzun vadede şirket finansal tablolarına olumlu yönde yansıması bekleniyor…