Önemli Hisse Haberleri 3 Ekim!

Önemli Hisse Haberleri 3 Ekim!

3 Ekim 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

BARMA ASELS ASTOR YEOTK MEKAG ASELS FROTO IHYAY KRSTL TMPOL ORGE ISSEN ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 3 Ekim itibarı ile yapılan açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 3 Ekim 2023!

BARMA – Şirketin devam eden Konya Ereğli Kağıt Fabrikası yatırımı finansmanında kullanılmak üzere Merkez Bankası kaynaklı,5 milyar TL tutarında Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi kapsamında alınan kredinin 293 milyon TL olan üçüncü diliminin kullanıldığı açıklandı.

ASELS- ASELSAN’ın (ASELS) Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamasında, TUSAŞ ile aviyonik modernizasyonuna yönelik olarak, toplam bedeli 14 milyon dolar olan bir sözleşme imzalandığı belirtildi. söz konusu sözleşmenin 29 Eylül 2023 tarihinde imzalandığı bildirildi.

ASTOR – Şirketin Fortis Enerji ile toplamda 5,5 milyon dolarlık Dağıtım Transformatörü, Güç Transformatörü ve Anahtarlama Ürünleri alımı konusunda sözleşme imzaladığı açıklandı.

YEOTK- Yeo Teknoloji, Romanya’nın Caracal kentinde 18,57 MW kapasiteli bir güneş enerjisi santrali (GES) yatırımını tamamladığını duyurdu. Şirket, yenilenebilir enerjide 1 GW kapasite hedefliyor.

MEKAG- Meka Beton Talep Toplama Tarihleri 5-6 Ekim 2023 olarak belirlendi.

ASELS- Aselsan, Roketsan ile haberleşme sistemleri, arayıcı başlık sistemleri ve atış kontrol sistemleri ile ilgili sözleşmeler imzaladı.

FROTO- Ford Otosan’dan temettü kararı Ford Otomotiv Sanayi A.Ş (FROTO) hisse başı net 26,78 TL temettü dağıtmaya karar verdiğini açıkladı. Kar payı dağıtım tarihi 1 Kasım olarak açıklandı.

IHYAY/ KRSTL- İhlas Yayın Holding (IHYAY.E), İş Yatırım Ortaklığı (ISYAT.E) ve Kristal Kola (KRSTL.E) payları 03/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

TMPOL- Temapol (TMPOL.E) payları 03/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

ORGE – Şirketin Elektrikli Araç Şarj Ünitelerine yönelik fizibilite ve geliştirme çalışmaları kapsamında, üretimini planladığı Round ve Hexa modellerinin tasarımlarının tescilleri için başvuru yapıldığı açıklandı.

ISSEN – Balıkesir OSB’de bulunan toplam 20.994 m2 parselin 31,5 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!