Önemli Hisse Haberleri 2 Ekim!

Önemli Hisse Haberleri 2 Ekim!

2 Ekim 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

ASELS CCOLA YKBNK SNICA BEYAZ USAK EUYO SMART YGYO EYGYO ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 2 ekim itibarı ile yapılan açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir; aşağıdan inceleyebilirsiniz. Bunların haricinde diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 2 Ekim 2023!

ASELS- Deniz Kuvvetlerinin gücüne güç katacak 3 yeni ASELSAN ürünü, MİLGEM 5. gemi ile birlikte bu yıl envantere kazandırılacak.

CCOLA – 734 gün vadeli 2 milyar TL tutarında tahvil ihraç edildi.

YKBNK – Yurt dışında 372 gün vadeli 25 milyon Euro tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.* Yurt dışında 91 gün vadeli 11,7 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi. * Yurt dışında 91 gün vadeli 23,3 milyon Euro tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

CVKMD – Şirketin yurt dışında bir müşterisi ile 0,97 milyon dolar bedelle Maden Cevheri Satışı konusunda anlaştığı açıklandı.

SNICA – Ortadoğu ülkelerinden gelen yoğun PPRC üst yapı boru ihracat taleplerinin karşılanabilmesi amacıyla PPRC yatırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

BEYAZ – 250 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

USAK/ EUYO- Uşak Seramik (USAK.E) ve Euro Yatırım Ortaklığı (EUYO.E) payları 02/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

SMART/ YGYO- Smartiks Yazılım (SMART.E) ve Yeşil GYO (YGYO.E) payları 02/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

EYGYO- EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, yüzde 142 oranında bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ya başvuruda bulunacak.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!