Önemli Hisse Haberleri 29 Eylül!

Önemli Hisse Haberleri 29 Eylül!

29 Eylül 2023 0 Yazar: Suat Bulut

CWENE BIENY ARZUM ALCAR DAPGM EDATA RAYSG REEDR YEOTK SELVA SMRTG GEREL HATSN KCAER SAYAS SAFKR QUAGR IPEKE MEKAG (Meka Beton) ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 29 Eylül itibarı ile şirketlerin yaptığı açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 29 Eylül 2023!

CWENE – Şirketin İSO’nun 2022 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda üretimden satışlar kriterinde 227. sırada yer aldığı açıklandı.

BIENY – 3 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

ARZUM – 900 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında Borsa ve SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

ALCAR/ DAPGM/ EDATA/ RAYSG/ REEDR/ YEOTK – VBTS kapsamında şirket paylarına 27 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

MEKAG (Meka Beton)- Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yayımlanan haftalık bültende Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arz başvurusunun onaylandığı duyuruldu. payların 25 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacağı halka arzda, ek pay satışı yapılmayacak.

SELVA/ SMRTG- Selva Gıda (SELVA.E) ve Smart Güneş Enerjisi (SMRTG.E) payları 29/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

GEREL/ HATSN/ KCAER/ SAYAS- Gersan Elektrik (GEREL.E), Hatsan Gemi (HATSN.E), Kocaer Çelik (KCAER.E), Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS.E),payları 29/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

SAFKR – GES yatırımı kapsamında yapılan yatırım teşvik belgesi başvurusunun onaylandığı açıklandı.

QUAGR – Şirketin İSO’nun 2022 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda üretimden satışlar kriterinde 264. sırada yer aldığı açıklandı.

IPEKE – Mahmut Gören tarafından 337.650 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!