Önemli Hisse Haberleri 28 Eylül!

Önemli Hisse Haberleri 28 Eylül!

28 Eylül 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

ALCAR DAPGM EDATA RAYSG REEDR YEOTK SELVA SUWEN SISE ATATP GWIND KNFRT NATEN DOAS ARCLK DOHOL KZBGY KUVVA RYGYO SAHOL ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 28 Eylül 2023 tarihi itibarı ile yapılan açıklamalar doğrultusunda içeriğimizde derlenmiştir. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 28 Eylül 2023!

ALCAR/ DAPGM-  Alarko Carrier ve Dap Gayrimenkul hisseleri 28/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

EDATA/ RAYSG/ REEDR/ YEOTK- E-Data Teknoloji, Ray Sigorta (RAYSG.E), Reeder Teknoloji (REEDR.E) ve Yeo Teknoloji (YEOTK.E) hisseleri 28/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

SELVA – Şirket ile bir müşterisi arasında 12 milyon dolar tutarında makarna satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

SUWEN – Şirketin %100 pay sahibi olduğu Suwen Lingerie’nin sermayesinşn 4,5 rumen Leyi artırılmasına karar verildiği açıklandı.

SISE – 364 gün vadeli 4,2 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

ATATP/ GWIND/ KNFRT/ NATEN – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

DOAS – Şirket ile Wielton arasında; Wielton marka yarı römork ürünlerinin Türkiye’deki satış ve servis hizmetlerinin, şirket tarafından yerine getirilmesi için Niyet Mektubu imzalandığı açıklandı.

ARCLK – Yurt dışında 1.827 gün vadeli 400 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

DOHOL – Şirketin Adilbey Holding ile devralma yoluyla birleşmesinin tescil edilmesi sonrasında pay transferlerinin tamamlandığı açıklandı.

KZBGY – Şirketin, iştiraki Beyazkum Satış ile Kolay Birleşme Usulüne Göre Birleşme İşlemi İçin SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

KUVVA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 55 milyon TL’den 125 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

RYGYO – İzmir Torbalı’daki 19.840 m2 alana sahip lojistik deposunun aylık 5,5 milyon TL’ye 5 + 5 yıllık CRFSA’ya teslim edildiği açıklandı.

SAHOL – Sabancı İklim Teknolojileri’ne 75 milyon dolar karşılığı TL tutarda sermaye artırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!