Önemli Hisse Haberleri 22 Kasım!

Önemli Hisse Haberleri 22 Kasım!

22 Kasım 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

MARBL YKBNK PAGYO ORGE LOGO KAYSE FORTE ETILR CVKMD AGHOL ALBRK ANGEN ADESE AGROT ve benzeri gibi günün önemli hisse haberleri 22 Kasım tarihi itibarı ile şirketlerin gerçekleştirdiği açıklamalar doğrultusunda içeriğimizde derlenmiştir. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 22 Kasım!

#MARBL – Halka arzdan elde edilen fonun 122,0 milyon TL ve 1,4 milyon TL’sinin kredi ödemelerinde kullanıldığı açıklandı.

#YKBNK – Yurt dışında 185 gün vadeli 175,5 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

#PAGYO – Özelleştirme İdaresi Bakanlığı tarafından açılan Ankara’daki taşınmazın satış yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinin 740 milyon TL bedelle şirketin kazandığı açıklandı.

#ORGE – Şirketin Bursa’da devam eden Bursa Emek – Şehir Hastanesi Hafif Raylı Sistem Projesi’nin Elektrik İşleri’nin yapımına yönelik olarak verdiği 6,1 milyon Euro ve 90,9 milyon TL’lik teklifin işveren tarafından kabul edildiği açıklandı.

#LOGO – Pay geri alımı kapsamında 400 milyon TL daha kaynak ayrılmasına karar verildiği açıklandı.

#KAYSE – Pan Tohumculuk markasının 10 yıl süre ile tescil edildiği açıklandı.

#FORTE – Halka arzdan elde edilen fonun 23,5 milyon TL’sinin Ar – Ge yatırımlarında, 41,7 milyon TL’sinin borç ödemelerinde, 101,8 milyon TL’sinin işletme sermayesi ihtiyacında kullanıldığı açıklandı.,

#ETILR – Şirketin Migros Yemek uygulaması ile anlaşma imzaladığı açıklandı.

#CVKMD – Şirketin 5,4 milyon Euro’luk Seperasyon ve Filtre Ekipmanları Tedariki işi aldığı açıklandı.

#AGHOL – JCR Eurasia tarafından şirketin uzun vadeli ulusal notunun AAA (tr)’ye revize edildiği, kısa vadeli ulusal not ve not görünümlerinin teyit edildiği açıklandı.

#ALBRK – 1- Yurt dışında 15 ay vadeli 150 milyon dolar ve 370 gün vadeli 50 milyon Euro tutarlarında sukuk ihraç edildiği açıklandı. 2- Şirket ile Kazakistan Çimkent Valiliği arasında Çimkent’teki seralara ilişkin yatırım projelerin planlanması ve uygulanmasına yönelik iyi niyet protokolü imzalandığı açıklandı.

#ANGEN – Şirket ile kamu kuruluşu arasında PCR kitlerinin alımı ile ilgili 17,2 milyon TL tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

#ADESE – Siirt’teki GES projesi ile ilgili ÇED’in halkın görüşüne açıldığı belirtildi.

#AGROT- Agrotech payları 23 Kasım tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!