CATES BEGYO SKYMD Halka Arz Oluyor!

CATES BEGYO SKYMD Halka Arz Oluyor!

23 Kasım 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

SPK dün (22 Kasım) yayımladığı bültende 3 şirketin halka arzına onay verdi. Bunlar; Çates Elektrik Üretim A.Ş (CATES), Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (BEGYO) ve Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş (SKYMD). CATES BEGYO SKYMD halka arz hakkında talep toplama tarihi ne zaman, kaç lot düşer, dağıtım eşit mi oransal mı olacak ve benzeri gibi sorulara cevap vermeye çalıştık, işte detaylar…

Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

CATES BEGYO SKYMD Halka Arz Tarihleri Ne Zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu kararı ile halka arzına onay verilen CATES BEGYO SKYMD bu 3 şirketin talep toplama tarihleri henüz açıklanmamıştır. Ancak 27 Kasım Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde, yani önümüzdeki hafta talep toplamaların gerçekleşmesi beklenmektedir.

Çates Elektrik, Batı Ege GYO ve Şeker Yatırım Menkul Değerler şirketlerin kodları taslak izahnamelerine göre CATES BEGYO SKYMD şeklinde. Ancak bu kodlar değişebilir; onaylı izahnamede yer alan kod geçerli olacaktır.

CATES Kaç Lot Düşer, Halka Arz Bilgileri Neler?

Cates halka arzının bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleşmesi beklenmektedir. 57,15 TL’den halka arz olacak şirket toplamda 33.050.000 lot satışı yapacaktır. Cates arzının büyüklüğü ise 1.888.807.500 TL olacaktır.

Peki Cates talep toplama ne zaman?

Cates talep toplama işleminin 27 Kasım ile başlayan hafta içerisinde gerçeklemesi beklenmektedir.

BEGYO Kaç Lot Düşer, Halka Arz Bilgileri Neler?

Batı Ege Gayrimenkul yatırım Ortaklığı A.Ş’nin BEGYO kodu ile halka arz olması beklenmektedir. Bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek olan halka arzın büyüklüğü 870 milyon TL olacaktır. Begyo halka arzında lot fiyatı 3 TL olarak belirlenmiş olup toplamda 290 milyon lot satışı gerçekleştirilecektir.

Peki Begyo talep toplama ne zaman?

Begyo talep toplama işleminin 27 Kasım ile başlayan hafta içerisinde gerçeklemesi beklenmektedir.

SKYMD Kaç Lot Düşer, Halka Arz Bilgileri Neler?

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş SKYMD kodu ile borsada işlem görmeye başlayacaktır. Şirketin tamamı eşit dağıtım yöntemi ile arz olması beklenmektedir. SKYMD Lot fiyatı 7 TL’den arz olacaktır ve toplamda 52.500.000 adet lot satışı gerçekleştirilecektir. Halka arz büyüklüğü ise 367.500.000 TL olacaktır.

Peki SKYMD talep toplama ne zaman?

SKYMD talep toplama işleminin 27 Kasım ile başlayan hafta içerisinde gerçeklemesi beklenmektedir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!