Odeabank Oksijen Hesap Yüksek Faiz Veriyor

Odeabank Oksijen Hesap Yüksek Faiz Veriyor

3 Ekim 2017 1 Yazar: Emine Zaman

Birikim yapmak günümüz ekonomik koşullarında elbette çok zor. Bu nedenle birikim yapmayı başaran vatandaşlar, tasarruflarının kıymetinin bilinmesini ve tasarruflarının durduğu yerde değer kaybetmemesini istiyorlar. Bu durumu dikkate alan Odeabank Oksijen hesap yüksek faiz veriyor. Bankanın hazırladığı yatırım ürünü Oksijen Hesap kapsamında Türk Lirası birikimi olanlar faiz getirisi elde ettiği gibi, Amerikan Doları ve Euro türünden birikimi olanlar da yüksek faiz getirisi sağlıyor.

Odeabank Oksijen Hesap dahilinde parasını değerlendirmek isteyen vatandaşlar için banka tarafından müşterinin yatıracağı para birimine göre farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Ayrıca müşterinin tercih ettiği vade de alacağı faiz oranına doğrudan etki etmektedir. Hesap kapsamında banka tarafından sunulan maksimum faiz oranı yıllık yüzde 14,5 seviyesindedir.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

Odeabank Oksijen Hesap kapsamında birikimlerine ek getiri sağlamak isteyen vatandaşlar için uygulanacak faiz oranları banka tarafından şu şekilde deklare edilmiştir. 4 bin Türk Lirası ile 100 bin Türk Lirası aralığında bankanın müşterilerine sunduğu yıllık faiz oranı yüzde 14,5 düzeyindedir. 100 bin Türk Lirası’ndan 250 bin Türk Lirası aralığında mevduatını Oksijen Hesap dahilinde değerlendirmek isteyen müşteriler için uygulanacak faiz oranı yıllık yüzde 13 noktasındadır. 250 bin Türk Lirası ile 500 bin Türk Lirası aralığında birikimi olan ve bu birikimini Oksijen Hesap’ta değerlendirmek isteyen müşteriler yıllık yüzde 10 faiz oranına tabi olacaktır. 500 bin Türk Lirası üzerindeki miktarlar için faiz oranı yıllık yüzde 0,25 olarak belirlenmiştir.

Dolar ve Euro birikimi olan müşteriler için de Oksijen Hesap yüksek faiz önermektedir. Buna göre Amerikan Doları türünden tasarrufu olan müşteriler için uygulanacak faiz oranları şu şekilde belirlenmiştir: 4 bin dolar ile 50 bin dolar aralığında birikimini Oksijen Hesap’ta değerlendirmek isteyen müşteriler yıllık yüzde 4 seviyesinde faiz elde edeceklerdir. 50 bin dolar ile 100 bin dolar arasında mevduatını Oksijen Hesap’a yatıran müşteriler yıllık yüzde 3,5 seviyesinde, 100 bin dolar ile 250 bin dolar arasındaki birikimler için ise yıllı yüzde 2 düzeyinde faiz getirisi elde edeceklerdir. 250 bin dolar üzerindeki kısım için bankanın uyguladığı faiz oranı yıllık yüzde 0,01 noktasındadır.

Odeabank’tan yüksek faiz elde edebilmek için Euro birikimini Oksijen Hesap’a yatıran müşteriler için uygulanacak faizler şu şekildedir:  4 bin ila 50 bin Euro arası birikimler için yıllık yüzde 2,25 iken, 50 bin ila 100 bin Euro arası birikimler için yüzde 2 ve 100 bin ila 250 bin Euro aralığındaki mevduatlar için yıllık yüzde 1 faiz oranı tatbik edilecektir. 250 bin Euro üzeri tutarlarda bankanın belirlediği faiz oranı tıpkı dolarda olduğu gibi yüzde 0,01 seviyesindedir.

Oksijen Hesap Açtırma ve Oksijen Hesap Avantajları

Odeabank Oksijen Hesabı bankanın şubelerine başvurarak açtırabileceğiniz gibi, yerinizden kalkmadan da hesap açılışını yapabilirsiniz. Bankanın resmi internet sitesinden Oksijen Hesabı açılışı yapılabilmektedir. Ayrıca 444 8 444 İletişim Merkezi’nde sesli yanıt sistemine bağlanıp “OKSİJEN” diyerek, ya da cep telefonunun kısa mesaj kısmına “OKSIJEN” boşluk TC Kimlik Numarası yazılıp 8444’e SMS göndererek de Oksijen Hesabı açılışı yapılabilmektedir.

Mevduatını Odeabank Oksijen Hesap kapsamında değerlendirmek isteyen vatandaşlar, yüksek faizin yanında farklı avantajlara da sahip olacaklardır. Oksijen Hesap alt limiti olan 4 bin TL/Dolar veya Euro’yu müşteri istediği zaman kullanabilecektir. Bu sayede herhangi bir şekilde faiz kaybı yaşamanızın önüne geçilecektir. Ayrıca Oksijen Hesaba düzenli ödeme talimatı ve fatura ödeme talimatı da tanımlanabildiğinden, aylık yapılacak standart ödemeler Oksijen Hesap kapsamında yapılabilecektir. Oksijen Hesap’ı arkadaşına tavsiye ederek onun da hesap açtırmasını sağlayan müşteriden banka 2 yıl boyunca bankacılık hizmet ücreti almamaktadır. Diğer yatırım seçeneklerine buradan göz atarak paranızın değerini katlama şansını yakalayabilirsiniz.