HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası

HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası

3 Ekim 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Dünyanın pek çok ülkesinde bankacılık faaliyeti yürüten HSBC Bank, bu ülkeler arasında Türkiye’ye de özel önem vermekte. Ülkemiz bankacılık sektörüne giriş yaptığı günden bu yana geliştirdiği bankacılık ürünleri ile dikkat çeken banka, yine bir kampanya ile müşterilerini memnun edecek gibi görünüyor. Vatandaşların artan masraflarını göz önünde bulunduran HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında nakit ihtiyacı olan müşterileri için finansman desteği sağlıyor.

HSBC Bank’ın düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde müşterilere iki farklı seçenek sunulmakta. Bu seçeneklerin ilkinde klasik ihtiyaç kredisi uyarınca kredi kullanacak müşterilere hayat sigortası yaptırmak zorunlu tutulmuştur ve banka tarafından buna göre bir faiz oranı tayin edilmiştir. İkinci seçenekte ise hayat sigortası yaptırmak istemeyen müşteriler için ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanma olanağı tanınmıştır. Hayat sigortası yaptırmadan da HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası uyarınca likidite edinebilecek müşteriler nispeten bir miktar daha yüksek faiz ile karşılaşacaklardır.

HSBC Sigortalı İhtiyaç Kredisi Kampanyası

HSBC Bank’ın ihtiyaç kredisi kampanyasından hayat sigortası yaptırarak yararlanmak isteyen müşteriler için uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,37 faiz oranından başlamaktadır. Aynı zamanda bahse konu faiz oranı kredi kampanyası dahlinde müşterilere sunulan en düşük faiz oranı olarak da ön plana çıkmaktadır. Bu faiz oranı müşterilerin hayat sigortası yaptırmayı kabul etmesi ve aldıkları krediyi azami 24 ay vadede geri ödemeyi tercih etmeleri durumunda geçerlidir. Müşterinin kredi geri ödemesi için tercih ettiği vade uzadıkça, tabi olacağı faiz oranında da artış görülmektedir.

Bankanın ihtiyaç kredisinden faydalanarak masraflarını karşılamak isteyen müşteriler için örnek hesaplama yapmakta yarar var. Buna göre HSBC’den 20 bin Türk Lirası kredi kullanan ve geri ödemelerini 24 ay vadede yapmak isteyen müşteri, aylık yüzde 1,37 faiz oranına tabi olacak ve her ay bankaya bin 16 Türk Lirası geri ödemeler yapacaktır. Banka, müşterisinden kredi tahsis ücreti olarak 100 Türk Lirası tahsil edecektir. Ayrıca kredili hayat sigortası prim ücreti olarak da ortalama 214 Türk Lirası müşteriye yansıtılacaktır. Kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 21,41 seviyesinde gerçekleşecektir. Bütün masraflar dahil olmak üzere 2 yılın sonunda müşterinin cebinden çıkacak tutar 24 bin 703 Türk Lirası’dır.

HSBC Sigortalı İhtiyaç Kredisi Kampanyası kapsamında edineceği 20 bin Türk Lirası krediyi 48 ay vadede bankaya geri ödemek isteyen müşteri aylık yüzde 1,45 faiz oranı ile karşılaşacaktır. Bu durumda müşterinin taksitleri 619 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak yine 100 Türk Lirası ödeme yapacak olan müşterinin kredili hayat sigortası prim ücreti ise takribi 389 Türk Lirası olacaktır. Kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 22,33 ve vade sonunda müşterinin cebinden çıkacak toplam tutar ise 30 bin 206 Türk Lirası olacaktır.

HSBC Sigortasız İhtiyaç Kredisi Kampanyası

HSBC ihtiyaç kredisi kampanyasından hayat sigortası yaptırmadan da yararlanmak mümkündür. Bu seçenekte faiz oranları bir miktar daha yükselmektedir. HSBC Sigortasız İhtiyaç Kredisi Kampanyası kapsamında edindiği 20 bin Türk Lirası krediyi 24 ay vadede geri ödemek isteyen müşterinin karşılaşacağı faiz oranı aylık yüzde 1,40 ve taksit tutarı bin 20 Türk Lirası’dır. 100 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödeyecek müşterinin hayat sigortası prim ücreti masrafı yoktur. Kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,73 seviyesinde, yıllık toplam maliyet oranı yüzde 20,71 ve vade sonunda müşterinin cebinden çıkacak toplam tutar ise 24 bin 573 Türk Lirası olacaktır. Aynı tutarda krediyi 48 ay vade ile bankaya geri ödemek isteyen müşterinin tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 1,48 ve karşılaşacağı aylık taksitler ise 623 Türk Lirası’dır.

HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası başvurusu bankanın şubelerinden yapılabildiği gibi, yerinizden kalkmadan HSBC’nin resmi internet sitesinden de yapılabilmektedir. Diğer ihtiyaç kredilerini de buradan inceleyerek sizin için en cazip krediyi bulabilirsiniz.