Vakıfbank Kamuya Özel Sonbahar Kredisi

Vakıfbank Kamuya Özel Sonbahar Kredisi

3 Ekim 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Bankacılık sektörümüzün en önemli aktörleri arasında bulunan Vakıfbank kamu çalışanları için bireysel kredi kampanyası hazırladığını duyurdu. Vakıfbank kamuya özel sonbahar kredisi adıyla düzenlediği kampanya kapsamında devlet memurlarının avantajlı faiz oranları ile likidite edinmesine fırsat tanıyor. Kampanyadan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların yanında, kadrolu işçiler de faydalanabilecektir. Vakıfbank kamu çalışanı kredisi detayları içeriğimizde verilmiştir.

Bankanın hazırladığı kampanya dahilinde müşteriler minimum bin Türk Lirası, maksimum ise 90 bin Türk Lirası kredi talebinde bulunabileceklerdir. Bu tutar aralığında müşterinin talep ettiği kredi meblağı, bankanın onayından geçmesi halinde müşteri hesabına yatırılmaktadır. Müşteri tarafından kullanılmak istenilen kredi tutarı, kredi faizleri konusunda belirleyici değildir.

Vakıfbank Kamuya Özel Sonbahar Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank kamu çalışanlarına özel sonbahar kredisi kapsamında finansman edinmek isteyen müşterileri için 2 farklı faiz oranı tayin etmiş durumda. İlgili faiz oranları, müşterilerin kredi tahsis ücreti ödemek istemesine, yahut ödemek istememesine göre değişiklik arz etmektedir. Buna göre Vakıfbank’ın kamuya özel sonbahar kredisinden kredi tahsis ücreti ödeyerek faydalanmak isteyen vatandaşlar için tayin edilen faiz oranı aylık yüzde 1,19 noktasındadır. İlgili kampanya kapsamında masrafsız kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için belirlenen faiz oranı ise aylık yüzde 1,24 seviyesindedir.

Her iki seçenekte de kredi kullanacak müşterinin, kredi açılış gününde kredisinin yatacağı hesaba en az bir adet yeni düzenli fatura ödeme talimatı vermesi gerekmektedir. Ayrıca hayat sigortasını Vakıfbank aracılığı ile yaptırması ve en az bir maaş tutarında Kredili Mevduat Hesabı açtırması zaruridir. Düzenli fatura ödeme talimatı şartının yerine getirilmemesi durumunda banka tarafından yukarıda belirtilen faiz oranlarında 0,01 puan artış gerçekleştirilecektir.

Vakıfbank Kamuya Özel Sonbahar Kredisi Vade Aralığı ve Ödeme Yöntemleri

Vakıfbank Kamuya Özel Sonbahar Kredisi dahilinde nakit kullanmak isteyen müşteriler, başvurularını asgari bin, azami 90 bin Türk Lirası’na kadar yapabilecekken, geri ödemelerini ise 3 aydan 48 aya kadar tercih ettikleri bir vade diliminde yapabileceklerdir. 4 yıla kadar istediği zaman diliminde geri ödemelerini yapacak kamu personeli için Vakıfbank, pek çok farklı ödeme yöntemi tayin etmiştir.

Müşteri, kullandığı krediyi geri ödemek için şu yöntemlerden yararlanabilecektir: Aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, son taksit balon ödemeli ve değişken taksitli. Bu yöntemlerden herhangi birini seçen müşteri, bu sayede kendini ödemelere göre ayarlamak yerine, ödemelerini kendisine göre ayarlama fırsatını yakalayacaktır.

Vakıfbank Kamuya Özel Sonbahar Kredisi Hesaplama ve Kredi Başvuru

Bankadan kredi kullanmayı düşünen kamu çalışanları için iki farklı örnek hesaplama yapmak daha somut verilerin ortaya çıkmasına imkan sağlayacaktır. Buna göre; Vakıfbank memur kredisi olarak adlandırabileceğimiz kampanya kapsamında 10 bin Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödemeli seçenekten yararlanarak finansman kullanan ve geri ödemelerini 48 ay vadede yapmak isteyen müşteri, aylık yüzde 1,19 faiz oranından yararlanarak taksit ödemelerini 289,26 Türk Lirası şeklinde gerçekleştirerek geri ödemesini tamamlayacaktır. Banka bu seçenekte müşteriden kredi kullandırımı esnasında peşin olarak bir defaya mahsus 50 Türk Lirası kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. Ayrıca kredi kullanacak müşterinin hayat sigortası prim bedelini de karşılaması gerekmektedir.

Vakıfbank Kamuya Özel Sonbahar Kredisi kapsamında kredi tahsis ücreti ödemeden 90 bin Türk Lirası finansman kullanamk isteyen müşteri aylık yüzde 1,24 faiz oranından yararlanarak geri ödemelerini 48 ay vadede 2 bin 637’şer Türk Lirası halinde yapma imkanına sahip olacaktır. Kredi kullanımı esnasında kredi tahsis ücreti ödemeyecek müşteri, hayat sigortası prim bedelini ise ödemek durumundadır.

Vakıfbank Kamuya Özel Sonbahar Kredi başvurusu bankanın şubelerinden yapılabildiği gibi, bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir. Diğer ihtiyaç kredilerine de buradan göz atarak sizin için en avantajlı krediyi bulabilirsiniz.