MGROS CRFSA: Migros CarrefourSA’dan 34 Mağazanın Devrini Tamamladı

MGROS CRFSA: Migros CarrefourSA’dan 34 Mağazanın Devrini Tamamladı

15 Haziran 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

MGROS CRFSA: Migros CarrefourSA’dan 34 mağazanın devrini tamamladı… Migros Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; daha önce görüşmelerine başlanan 5 Mayıs 2021 itibari ile anlaşmaya varılan 34 adet mağazanın CarrefourSA’dan devrinin 14 Haziran 2021 günü itibari ile tamamlandığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca MGROS haberleri için de buraya göz atılabilir.

MGROS CRFSA: Migros CarrefourSA’dan 34 Mağazanın Devrini Tamamladı

Konu hakkında şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ 05.05.2021 tarihli özel durum açıklamamızda, Şirketimiz ve CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş. (“CarrefourSA”) arasında akdedilen sözleşme uyarınca CarrefourSA’ya ait Adıyaman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Hatay, Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Van illerinde işletilmekte olan 34 adet mağazanın (32.048 m2 net satış alanı) kiracılık hakkının ve söz konusu mağazaların tamamının demirbaşları ile birlikte toplam 26.000.000 TL + KDV bedelle Şirketimize devredileceği, mağaza adedi ve nihai devir bedelinin devre ilişkin gerekli işlemlerin tamamlanmasını müteakip belirlenerek kamuoyuna duyurulacağı belirtilmişti.

Sözleşme konusu 34 mağazanın tamamı 14.06.2021 tarihi itibarıyla Şirketimize devir ve teslim edilmiş olup, nihai devir bedelinde bir değişiklik olmamıştır. Sözleşmeye konu mağazalarda iş akdi devrini kabul eden kadrolu personelin kıdem tazminatı ve yıllık brüt izin yükümlülükleri ile birlikte Şirketimize geçişi yapıldığından; nihai devir bedelinden bu tutarlar ve sözleşme gereğince uyarlamaya konu diğer tutarlar mahsup edilerek CarrefourSA’ya Şirketimiz tarafından 8.114.317,09 TL + KDV ödenmiştir. ”