KRVGD: Kervan Gıda Avrupa’da Şirket Kuruyor!

KRVGD: Kervan Gıda Avrupa’da Şirket Kuruyor!

3 Şubat 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KRVGD: Kervan Gıda Avrupa’da Şirket Kuruyor! 2020 yılının son ayında halka arz olan ve kısa sürede büyük rağbet gören Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 3 Şubat 2021 tarihli Yönetim Kurulu’nda alınan karar doğrultusunda Avrupa’da firma kuracağını açıkladı. Kervan Gıda tarafından yapılan açıklama haberimiz devamında detaylandırılmıştır. Borsa yıldız Pazar şirketleri ve hisseleri 2021 listesi için de buraya göz atabilirsiniz.

KRVGD: Kervan Gıda Avrupa’da Şirket Kuruyor!

Kervan Gıda tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ 03.02.2021 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlar aşağıda belirtilmiştir:

– Stratejik hedeflerimiz doğrultusunda ve Avrupa Bölgesi’ndeki yapılanmamız çerçevesinde, Avrupa Birliği sınırları içerisinde %100 Kervan Gıda San. ve Tic A.Ş.’nin sahipliğinde yeni bir şirket kurulmasına karar verilmiştir. Gerekli incelemelerin ve araştırılmaların yapılması için KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş. ile sözleşme imzalanmıştır.

– Denetimden Sorumlu Komite’nin görüşü alınarak, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca belirlenen esaslara uygun olarak, Şirketimizin 2021 yılı hesap dönemindeki finansal raporlarının denetlenmesi ile bu kanunlardaki ilgili düzenlemeler kapsamındaki diğer faaliyetleri yürütmek üzere, Ata Uluslararası Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş.’nin seçilmesine ve bu seçimin Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Gelişmeler oldukça kamuoyu ile paylaşılacaktır. ”

Kervan Gıda Hissesi KRVGD Ne Durumda?

10 lira seviyesinin hemen altından borsa yolculuğuna başlayan Kervan Gıda hisseleri 2020 yılını 13,22 liradan kapatmıştı. 2021 yılının ilk ayını yukarı yönlü geçen KRVGD 3 Şubat 2021 Çarşamba günü itibari ile 16,78 liradan işlem görmektedir.

Şirket hisselerinin borsada işlem görmeye başladığı günden bu yana ki süreç dikkate alındığında; kayıtlara geçen en düşük değeri 9,90 lira ve kayıtlara geçen en yüksek değeri ise 17,48 lira olmuştur. 2021 yılının geri kalan 11 aylık sürecinde Kervan Gıda hisselerinin sergileyeceği performans yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.