KMPUR: Kimteks Yeni Üretim Tesisinin Temelini Atıyor

KMPUR: Kimteks Yeni Üretim Tesisinin Temelini Atıyor

24 Mayıs 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KMPUR: Kimteks yeni üretim tesisinin temelini atıyor… Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi daha önce kamuoyuna deklare ettiği; Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak üretim tesisinin yapımı için bugün (24.05.2022) temel atma töreni düzenleyeceğini duyurdu. Kimteks’ten yapılan açıklamada temel atma törenine Düzce Valisi Sayın Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü’nün de katılacağı belirtildi. Yeni tesisin Kimteks’in üretim kapasitesine önemli katkıları olacağı yönündeki firma açıklaması haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

KMPUR: Kimteks Yeni Üretim Tesisinin Temelini Atıyor

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” 28.03.2022 tarihinde yaptığımız açıklamada; Şirketimizin taslak halka arz izahnamesinde, Düzce’de bir tesis kurmak üzere, Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde arsa tahsisi için anlaşma gerçekleştirildiği, 17,015 m² üzerinde ilk aşamasında 50 bin ton poliüretan üretimi amaçlı üretim tesisinin bina projelendirmesinin devam etmekte olduğu, inşaat çalışmalarına başlanmasının hedeflendiği ayrıca poliüretan üretimi yanında 5 bin ton kapasiteli bir “PET geri dönüşüm tesisi ve 10 bin ton “eva granül hammadde” üretim kapasitesini devreye almayı planladığı, Düzce’de kurulacak olan söz konusu üretim tesisinin bina ve altyapı projelendirmesinin tamamlandığı, Bina inşaatı konusunda ‘Pekintaş A.Ş.”‘ile anlaşma yapıldığı bilgisi paylaşılmıştır.

Şirketimizin Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde bulunan yeni fabrika binamıza çatı üzeri Güneş Enerjisi Santrali yatırımı yapılmasına karar verildiği ve Ges yatırımı için “Schmid Pekintaş Güneş Enerji Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş.” ile anlaşma yapıldığı da ayrıca paylaşılmıştır.

Söz konusu Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak üretim tesisinin yapımı için bugün (24.05.2022) Düzce Valisi Sayın Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü’nün katılımlarıyla temel atma töreni gerçekleştirilecektir. “