GZNMI: Gezinomi Araç Kiralama Sektörüne Bizzcar İle Giriyor

GZNMI: Gezinomi Araç Kiralama Sektörüne Bizzcar İle Giriyor

25 Mayıs 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

GZNMI: Gezinomi araç kiralama sektörüne Bizzcar ile giriyor… Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret Anonim Şirketi Bizzcar isimli Filo Kiralama Şirketi’nin 100 milyon Türk Lirası sermaye ile kurulacağını ve kendilerinin de 80 milyon Türk Lirası pay ile şirkette yüzde 80 ortaklığa sahip olacağını açıkladı. Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu’nda 24 Mayıs 2022 Salı günü alınan karara istinaden İstanbul Ticaret Müdürlüğünde Bizzcar Filo Kiralama Hizmetleri Anonim Şirketi ismiyle kurulacak şirketin; “Gezinomi’nin turizm sektöründeki diğer faaliyet alanlarına entegre olarak gelirleri çeşitlendirmeyi ve müşterilerine farklı kanallardan ulaşmayı hedefleyeceği” kamuoyuna deklare edildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

GZNMI: Gezinomi Araç Kiralama Sektörüne Bizzcar ile Giriyor

Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret Anonim Şirketi’nden konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Yönetim Kurulumuz 24.05.2022 tarihinde aldığı karar ile, Şirketimizin İstanbul Ticaret Müdürlüğünde BİZZCAR FİLO KİRALAMA HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ unvanı ile 100.000.000 TL sermayeli yeni kurulacak olan şirkette 80.000.000 pay karşılığı 80.000.000,00 TL sermaye ile ortak olunmasına karar verilmiştir. Şirketimizin kurulacak olan firmadaki ortaklık payı %80 olacaktır. Kurulacak olan firma ile birlikte şirketimiz turizm sektöründeki diğer faaliyet alanlarına entegre olarak gelirleri çeşitlendirmeyi ve müşterilerine farklı kanallardan ulaşmayı hedeflemektedir. ”

Bizzcar Filo Kiralama Hizmetleri Anonim Şirketi’nin 2022 yılı içerisinde faaliyetlerine başlaması beklenirken; araç kiralama sektörünün yeni aktörlerinden olacak şirketin sektördeki dengeleri nasıl etkileyeceği de merakla bekleniyor. Turizm sektörünün araç kiralama sektörü ile pek çok noktada temas halinde bulunması ve yer yer girift halde bulunması; turizm şirketlerinin ve turizm acentelerinin araç kiralama sektörü ile de yakından ilgilenmelerini sağlıyor.