IEYHO: Işıklar Enerji’den Işıklar Coin İSİKC Açıklaması

IEYHO: Işıklar Enerji’den Işıklar Coin İSİKC Açıklaması

18 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

IEYHO: Işıklar Enerji’den Işıklar Coin İSİKC açıklaması… Işıklar Enerji ve Yapı Holding Anonim Şirketi 22.02.2021 tarihinde yaptığı özel durum açıklamasında bağlı ortaklığı Işıklar Coin Bulgaria EOOD (Işıklar Coin)’in yürüttüğü ikincil coin arzının süresi gelen talepler doğrultusunda 30 Nisan 2021 tarihine uzatıldığını bildirmişti. Cuma günü (16 Nisan 2021) yapılan açıklamada ise ikincil coin arzının sonlandırıldığı ve bu süreçte 1.288.212 adet isikc satıldığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Işıklar Enerji bedelli sermaye artırımına gidiyor haberi için de buraya göz atılabilir.

IEYHO: Işıklar Enerji’den Işıklar Coin İSİKC Açıklaması

Işıklar Enerji ve Yapı Holding Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ 22.02.2021 tarihinde yaptığımız özel durum açıklamasında bağlı ortaklığımız Işıklar Coin Bulgaria EOOD (Işıklar Coin)’in yürüttüğü ikincil coin arzının süresi gelen talepler doğrultusunda 30 Nisan 2021 tarihine uzatıldığı bildirilmişti. Bugün itibarıyla ikincil coin arzı sonlandırılmış olup, bu süreçte 1.288.212 adet isikc satılmıştır.

16.04.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ve kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklayan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik’in hükümleri Işıklar Coin’in faaliyetlerini doğrudan etkilememektedir. Zira Işıklar Coin tarafından arz edilen isikc hâlihazırda bir ödeme aracı olarak kullanılmamaktadır. ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/928766