HKTM Halka Arz Bilgileri ve HKTM İşlem Tarihi

HKTM Halka Arz Bilgileri ve HKTM İşlem Tarihi

6 Ağustos 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi halka arzı bu hafta gerçekleştirilecek. Borsa İstanbul’da HKTM kodu ile işlem görecek olan şirketin halka arzında bireysele eşit, kurumsala oransal dağıtım yöntemi benimsenmiş durumda. Şirket hisselerinin yüzde 47’si bireysel yatırımcı, yüzde 3’ü şirket çalışanları ve yüzde 50’si de kurumsal yatırımcı için ayrıldı. 12 milyon lotun 11 TL’den satılacağı HKTM halka arz bilgileri ve HKTM işlem tarihi detayları haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer halka arz haberleri için de buraya göz atılabilir.

HKTM Halka Arz Bilgileri ve HKTM İşlem Tarihi

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi halka arzında talep toplama 10 – 11 – 12 Ağustos Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştirilecek. Oransal dağıtım olduğu için T1 ve T2 bakiye kullanılamayacak. Halka arza nakit ya da hisse ve fon blokajı ile katılabilinecek.

Tüm aracı kurumlardan HKTM halka arzına katılım sağlamak mümkün olacak. Lot başına 11 TL olarak belirlenen fiyat; 13,75 TL üzerinden yüzde 20 iskonto oranı ile tayin edilmiş durumda. Halka arz büyüklüğünün 132 milyon TL olarak gerçekleşmesi ön görülüyor.

Şirket, halka arzdan elde ettiği geliri şu şekilde kullanacağını deklare etmiş:

  • Gelirin yüzde 25’i ile Manisa OSB’de yeni üretim tesisi yatırımı
  • Gelirin yüzde 20’si ile hareket ve kontrol odaklı teknoloji şirketi satın alınması
  • Gelirin yüzde 40’ı ile işletme sermayesi finansmanı
  • Gelirin kalan kısmı ile de kredi geri ödemesi

HKTM Borsa İstanbul’da işleme başlamasından sonra herhangi bir fiyat istikrarı programı planlanmıyor.

HKTM Arz Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? HKTM Borsa İşlem Tarihi Ne Zaman?

HKTM halka arzı oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirildiği için halka arz sonuçları 15 Ağustos Pazartesi günü açıklanacaktır. HKTM hisselerin yatırımcı hesaplarına geçmesi de 15 Ağustos Pazartesi ile başlayan haftada gerçekleşecek olup, HKTM borsada işlem görmeye başlamadan önce yatırımcıların hesaplarına lotlar geçecektir.

Bu konuda resmi açıklama yapılmamakla birlikte, oransal dağıtımlardaki gecikme dikkate alındığında HKTM hisselerinin 16 Ağustos Salı günü yatırımcı hesaplarına yansıması beklenebilir. Halka arza katıldım ama hisse gelmedi diyorsanız bu habere göz atabilirsiniz. HKTM borsa işlem tarihi resmi olarak 18 Ağustos Perşembe olarak açıklandı.